Creality K1 vs Bambu Lab P1P

Drukarki FDM III Generacji - BambuLab, Creality K1, Qidi Tech, <podróbki, klony>, itp.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 14
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Creality K1 vs Bambu Lab P1P

Post autor: Trolinka »

Jakby ktoś rozważał Creality K1 zamiast P1P to fajne porównanie. Ja tam liczyłem że będzie to fajna alternatywa, ale przy tych 100$ różnicy po mojemu nie warto.

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=FPjTeTDb7r8

PS. To naparzanie reklamami w aplikacji to jakiś dramat :-)
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 2
Posty: 212
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 125

Re: Creality K1 vs Bambu Lab P1P

Post autor: rafly »

No tak, apka creality to żadne odkrycie i tak jest to kompletny fakap. Zawsze tak wyglądała, przynajmniej od roku na pewno. Hełmów nie drukuję a za tą cenę można kupić dużoooo wiekszą drukarkę niż bamboo. Vlogerzy to ostatnie źródło rzetelnych informacji jak dla mnie. Alternatywy… hmmm np. Z ciekawych - Snapmaker J1S, w idex zrobi Ci realnie 2x więcej niż bamboo a idex daje dużo więcej możliwości. Praca z idex to zupełnie inna jakosć.
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 14
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Creality K1 vs Bambu Lab P1P

Post autor: Trolinka »

rafly pisze: 17 cze 2023, 12:08 No tak, apka creality to żadne odkrycie i tak jest to kompletny fakap. Zawsze tak wyglądała, przynajmniej od roku na pewno. Hełmów nie drukuję a za tą cenę można kupić dużoooo wiekszą drukarkę niż bamboo. Vlogerzy to ostatnie źródło rzetelnych informacji jak dla mnie. Alternatywy… hmmm np. Z ciekawych - Snapmaker J1S, w idex zrobi Ci realnie 2x więcej niż bamboo a idex daje dużo więcej możliwości. Praca z idex to zupełnie inna jakosć.
Duże rzeczy to nie tylko hełmy :> Pewnie że mogę kupić 500x500 i większe, ale jak na razie nie tak wygodne :-)
Rzetelność kuleje nie tylko vlogerów ale całego internetu tak gwoli ścisłości :P Ten akurat pokazał realne problemy, a nie opowiadał coś tam sobie bo takie jego widzimisię. Te możliwości idexa to są specyficzne, w jednych zastosowaniach będzie 2 x więcej, w innych 2 x mniej :P Kwestia kto czego potrzebuje, dla jednego lepszy idex, dla innego toolchanger, a dla innego jeszcze mmu/ams/ercf itd.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 2
Posty: 212
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 125

Re: Creality K1 vs Bambu Lab P1P

Post autor: rafly »

No nie, idex to jednak zawsze przy mikroprodukcji 2x tyle. Jeśli planujesz jakąś serię to idex zawsze da Ci więcej. Możliwości kolorystyczne może mniejsze ale jedziesz dwiema drukarkami na raz. Zapuszczasz test i robisz go na dwóch różnych filamentach. Chcesz sprawdzić 2 różne kolorystyki dla modelu, drukujesz wjednym czasie.ei to ogromne korzyści i bardzo sobie chwalę. Od kiedy mam idexa, druga drukara stoi w kącie. W tych „testach” vlogerów zawsze budzi moją podejżliwość metodologia. Czy on równie włąściwie wykonuje wszystkie czynności dla obu drukarek, czy poprostu kupił creality żeby sprawdizć ale ma przyzwyczajenia z wystrzel i zapomnij w bamboo. Ogólnie tak, pokazał jak to wygląda po wyciągnieciu z pudełka, spoko. Mimo, ze mam cr-10smart pro w kącie, daleko mi od bronienia creality bo choćby tą apką pokazują jaką są firmą. Trochę jak chińska hurtownia w necie, coś jak hobbyking.
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 14
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Creality K1 vs Bambu Lab P1P

Post autor: Trolinka »

rafly pisze: 17 cze 2023, 12:40 No nie, idex to jednak zawsze przy mikroprodukcji 2x tyle. Jeśli planujesz jakąś serię to idex zawsze da Ci więcej. Możliwości kolorystyczne może mniejsze ale jedziesz dwiema drukarkami na raz. Zapuszczasz test i robisz go na dwóch różnych filamentach. Chcesz sprawdzić 2 różne kolorystyki dla modelu, drukujesz wjednym czasie.ei to ogromne korzyści i bardzo sobie chwalę. Od kiedy mam idexa, druga drukara stoi w kącie. W tych „testach” vlogerów zawsze budzi moją podejżliwość metodologia. Czy on równie włąściwie wykonuje wszystkie czynności dla obu drukarek, czy poprostu kupił creality żeby sprawdizć ale ma przyzwyczajenia z wystrzel i zapomnij w bamboo. Ogólnie tak, pokazał jak to wygląda po wyciągnieciu z pudełka, spoko. Mimo, ze mam cr-10smart pro w kącie, daleko mi od bronienia creality bo choćby tą apką pokazują jaką są firmą. Trochę jak chińska hurtownia w necie, coś jak hobbyking.
Aleź ja Ci nie atakuję idei IDEX'a :> Pewnie że jest fajny, jak pisałem, i sam potwierdzasz do specyficznych rzeczy. A ja sobie mam ochotę przykładowo drukować hełmy na głowę w 5 kolorach i idexy kwiczy i jęczy vs Voron z ERCF czy Bambu z AMS :-) Po primo nie o to chodzi, nie ma ideału. Ani producenta ani konstrukcji która jest the best po prostu. Po secondo wątek nie był o wyższości bramy nad corexy czy idex itd. Tylko porównaniu dwóch konkurentów :-)
A co do samej recenzji to przykładowo łańcuch zahaczający o blokadę extrudera to po prostu błąd konstrukcyjny, nie jego widzi mi się, przyzwyczajenia, prywatna opinia, nawyki :-)

To jest freestyle, każdy sam sobie decyduje czy dana recenzja coś wnosi i czy się będzie tym sugerować. Jeden powie o kuźwa badziew, drugi powie....ej zajebiste, można przy tym podłubać sobie, to poprawię, to wymienię super!
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2018
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Creality K1 vs Bambu Lab P1P

Post autor: Pjoter »

Co do samej drukarki to mam względem tego odczucia jak względem pierwszego endera-3 i jego następców - no nie oszukujmy się, gówniany klon po taniości. Ale już 3 drukarka z tej serii będzie sensowna :D
Na razie ciągle lepiej Bambu. Jedyny plus K1 to jest zabudowana ze startu (P1P nie jest i jest o 100$ droższy). No ale co z tego skoro ma ujowe rozwiązania.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 6
Posty: 231
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 129

Re: Creality K1 vs Bambu Lab P1P

Post autor: RevanitaPL »

Pjoter pisze: 17 cze 2023, 15:58 Co do samej drukarki to mam względem tego odczucia jak względem pierwszego endera-3 i jego następców - no nie oszukujmy się, gówniany klon po taniości. Ale już 3 drukarka z tej serii będzie sensowna :D
Na razie ciągle lepiej Bambu. Jedyny plus K1 to jest zabudowana ze startu (P1P nie jest i jest o 100$ droższy). No ale co z tego skoro ma ujowe rozwiązania.
Mam podobne odczucia skierowane do całej firmy Creality.
Ale dokładnie tak samo uważam, że Bambu dalej stoi na podium, i nie mogę się doczekać aż pojawi się bardzo sensowna konkurencja dla Bambusów, bo na razie QUIDI jak i Creality, to takie solidnie średnie propozycje, szczególnie liczę osobiście na Bambusa Mini, czyli mniejszą konstrukcję, na postawienie na biureczku.
2x Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 818
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 372

Re: Creality K1 vs Bambu Lab P1P

Post autor: Abys »

Też myślałem że ten Creality K1 będzie porównywalny z bambusem, ale jednak nawet się nie zbliżył do niego.
Tani klon z błędami które będą poprawiane i wypuszczane kolejne wersje.. pro, V1,V2,V3, ultra, hiper, final,...
Sam mam maszynę Creality pierwszą rewizję czy tam drugą, gdzie był jeszcze etap podmiany komponentów bez zmiany nazwy a potem już inne wersje wychodziły z większymi poprawkami.
Ale z tego oryginalnego to mało zostało, pewnie tak się będzie dziać z K1 i będą podmieniane części.
Kwestia czasu jak inne firmy zaczną klonować tą konstrukcje, ale pewnie zajmie to trochę czasu zanim dojdą do tej *jakości bo jednak bambus pochodzi z firmy która ma trochę zawansowanej technologii i nie kopiuje wszystkiego jak leci.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 14
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Creality K1 vs Bambu Lab P1P

Post autor: Trolinka »

Oj tam od razu gówniana. Fajna jest. Znaczy, jak ktoś chce just print to nie, ale taka do zabawy? Mieć bazę ala bambu w której można sobie podłubać, coś podtuningować, coś wymienić. Dla pasjonata jak znalazł :-) Aczkolwiek w sumie już nie wiem, tam jest otwarty klipper można grzebać? Bo jak zamknięty soft to kupa, to już lepiej do dłubania QUIDI bo szkielet jakiś tam jest, a klipper otwarty full można wszystko zmieniać :>
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2018
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Creality K1 vs Bambu Lab P1P

Post autor: Pjoter »

No właśnie, pytanie czy to nawet do dłubania jest? Już bym wolał Vorona na Ali kupić. Taki K1 to z jednej strony za słabo zrobiony jako Plug and Play, z drugiej za mocno obudowany aby grzebać. No i za mało o nim wiem aby coś więcej powiedzieć. Jaki hotend i extruder? Płyta główna? Firmware?
Na pewno nie jest to zagrożenie dla Bambusa (jeszcze). Fajnie że powstają nowe maszyny i rozwiązania.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
ODPOWIEDZ

Wróć do „III Generacja (Bambu, Qidi, K1, itp)”