Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
LUME
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 117
Posty: 161
Rejestracja: 02 paź 2016, 17:49
x 21

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: LUME »

rafaljot pisze:
gratis_lpg pisze: Mnie się wydaje, że może być tak, że w Mk3 jest inna temp na spodzie i na wierzchu stołu.
W Mk2B temp pewnie była zbliżona.
zdecydowane może tak być. Sprawdzałęm. inna jest temp pod stołem, tam gdzie jest termistor, inna między mk2 a szybką a jeszcze inna na górze na szkle. Różnice 10'C. Inna temp w różnych punktach stołu. Każda zmiana tej konstrukcji, to jak mocno przylega płytka do szkła, to, jaka jest izolacja od spodu chyba istotnie wszystko zmienia.
BTW: od początku pomysł z przekaźnikiem wydawał mi się słaby. Nie założyłem go. Teraz jak włączyłem PID (dzięki Kopytko) tym bardziej twierdzę, żę to kiepski pomysł.
Cała ta elektronika RAMPS spoko, mała, pasi do Arduino ale organizacja na płytce, rodzaj konektorów.... No dobre może do zabawy i ciągłych eksperymentów. Pewnie prędzej czy później to wymienię na 24V, albo na RUMBę albo http://tinyurl.com/ja96p4u ale akurat stepsticki wolał bym wyjmowane.
Gdyby ktoś był zainteresowany mam smoothieboard produkowany w PL, mogę odstąpić za 470 zł FV23%, koszt produkcji pierwszej partii był znacznie większy.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 278
Posty: 7571
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: Berg »

Trochę nie ten wątek już ;)
Rozpoznalem Merlina i znam od dawna AVRy na razie nie widzę jakiegoś uzysku z przejścia na szybszą architekture. Nie widzę by mega256 nie dawała rady z gcodem. Na ARMie można dać lepszy wyświetlacz, wgrać linuxa potencjalnie, czy nawet androida i sterować przez BT, wifi z tym żę chyba jeszcze nie ma za dużo stabilnego softu do tego. Jest?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 304
Posty: 6385
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: dragonn »

To raczej nie te ARM-y żeby wgrywać Linuxa/Androida zresztą ciężko by było sterować z takiego systemu z względu na to że typowo nie są to systemy czasu rzeczywistego, lepiej działac na dedykowanym firmware. A BT czy WIFI da się dorobić nawet do mega256. Główną zaletą platform 32 bitowych jest chyba to że dają one rady z stepstickami które mają więcej niż 16 microstepów. Nie miałem jeszcze z żadną taką platformą styczności ale myslę że taki smoothieboard ma raczej stabilne firmware.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 278
Posty: 7571
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: Berg »

może. Jednak zanim liczba mikrostepów będzie jakimś ograniczeniem po drodze do lepszych, szybszych wydruków jest "całe pasmo górskie" do przejścia.
Na razie wyeliminowanie dymania z kartą SD było by czymś. Używanie do tego rasperryPi - też bez sensu.
Za to znalazłem takie coś:
http://www.ezshare.com.cn/bgw032052/eng ... egory_id=8 (ale ograniczyli tylko do formatów graficznych plików JPG, RAW itp. Bez sensu Po co to zrobili?!)
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 60
Posty: 2426
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 468
Kontakt:

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: Artu »

Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 278
Posty: 7571
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: Berg »

już próbowali. Zsynchronizuje Ci od razu zdjęcia z chmurą, znajdzie znajomych na fejsbuku, ale gcode z jak piszą "względów bezpieczeństwa" nie prześle.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 304
Posty: 6385
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: dragonn »

Problem z kartą SD w LUME to pewnie trzeba zekranować kable, jeszcze się za to nie zabrałem. Jeśli chodzi o działanie z Wi-FI to chyba lepiej kupić ESP8266 które symuluje port COM po Wi-FI dzięki czemu wszystko co działo po kablu powinno też po nim.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 278
Posty: 7571
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: Berg »

dragonn pisze:Problem z kartą SD w LUME to pewnie trzeba zekranować kable, jeszcze się za to nie zabrałem. Jeśli chodzi o działanie z Wi-FI to chyba lepiej kupić ESP8266 które symuluje port COM po Wi-FI dzięki czemu wszystko co działo po kablu powinno też po nim.
Tak by można, nawet jest dedykowane ext zgodne z RAMPS ( http://reprap.org/wiki/RAMPS_WiFi_Adapter )
ale wtedy i tak musisz pamietać by Ci się komputer nie uśpił w 12 godzinie druku :D.

Tutaj gość piszę że ujarzmił adapter Toshiby, choć nie od razu:
http://microfabricator.com/blogs/view/i ... 3d-printer
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 304
Posty: 6385
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: dragonn »

No ale mając połączenie COM można np. w protonface zrobić upload do karty SD i kazać drukarce drukować z niej. Wtedy nie ma problem z uśpieniem przecież...
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 99
Posty: 3456
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 568

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: Kopytko »

rafaljot pisze:
Trochę nie ten wątek już ;)
Rozpoznalem Merlina i znam od dawna AVRy na razie nie widzę jakiegoś uzysku z przejścia na szybszą architekture. Nie widzę by mega256 nie dawała rady z gcodem. Na ARMie można dać lepszy wyświetlacz, wgrać linuxa potencjalnie, czy nawet androida i sterować przez BT, wifi z tym żę chyba jeszcze nie ma za dużo stabilnego softu do tego. Jest?
A czy praktycznie to testowałeś? Mega 2560 nie daje rady z mikrokrokiem 32 i silnikami 400 kroków, oczywiście sama bez wyświetlacza bez problemu. Ale z wyświetlaczem graficznym niestety nie daje rady i to jest sprawdzone fizycznie na drukarce już nie raz.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea: UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Zablokowany

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”