Strona 1 z 1

TPU na uszczelke

: 26 kwie 2024, 08:50
autor: marcin86
Które TPU najbardziej nadaje się na uszczelki w miejsce typowych oringów?
Na razie mam czarne TPU od DD i fajnie się drukuje na Bambu ale jednak jest zbyt mało elastyczne.

Re: TPU na uszczelke

: 26 kwie 2024, 09:00
autor: Igor
Jaki jest cel ćwiczenia? Tzn co chcesz uszczelnić? Oringów używa się w róznych kontekstach.

Re: TPU na uszczelke

: 26 kwie 2024, 09:34
autor: Jarewa
Fiberflex, DD jest twarde ale bambu chyba tego nie wydrukuje 30D

Re: TPU na uszczelke

: 26 kwie 2024, 09:42
autor: @GUTEK@
Polecam Noctuo Grip.

Re: TPU na uszczelke

: 26 kwie 2024, 10:00
autor: cieplok
Jarewa pisze: 26 kwie 2024, 09:34 Fiberflex, DD jest twarde ale bambu chyba tego nie wydrukuje 30D
Dlaczego miałby nie wydrukowac? Z AMSem na pewno nie bedzie wspolpracowal, ale podajac z zewnatrz nie widze dlaczego mialoby nie zadzialac

Re: TPU na uszczelke

: 26 kwie 2024, 10:19
autor: Jarewa
Bo bambu nie lubi wolnych wydruków, a fiberflex 30D to przepływy max 2/4mm3, i z tego co słyszałem ale nie wiem tam extruder nie jest zaprojektowany do tak miękkiego tpu jak guma od majtek. Może inni powiedzą coś więcej.

Re: TPU na uszczelke

: 26 kwie 2024, 11:03
autor: J.A.
@Igor
Zadał podstawowe pytanie, na które warto odpowiedzieć.
Ja dodam od siebie.
O-ringi kupuje się gotowe i kosztują grosze. Chyba, że z jakichś specjalistycznych materiałów typu perfluoro, czy niskotemperaturowy neopren.

Re: TPU na uszczelke

: 26 kwie 2024, 11:08
autor: dziobu
Chyba ze potrzebujesz cos niestandardowego, wtedy drukujesz.
Odpowiednim materialem jest m.in TPE, czyli np wspomniany wczesniej Grip.

Re: TPU na uszczelke

: 26 kwie 2024, 11:38
autor: morf
Kiedys byl dodatkowy podzial i mozna bylo kupic "grip soft" --> Mam jeszcze resztki tego.
za @dziobu, celuj w TPE lub po prostu zakup zestawu o-ringow :)

Re: TPU na uszczelke

: 27 kwie 2024, 10:33
autor: pma_
tylko, że filament "grip" nie klei się do żadnego stołu, a nie przy czymś tam małym jak oring to chyba ręką będzie go trzymał do skołu :)

Re: TPU na uszczelke

: 27 kwie 2024, 10:46
autor: dziobu
Trzyma się: drukuję na szkle + Scotch.
Ogólnie to jeden z najtrudniejszych materiałów do druku jakie miałem, tj najbardziej upierdliwy (wyprzedza go tylko prototypowy Titi Flex Soft), ale za to jak już wydruk wyjdzie to działa jak trzeba. Wydrukowałem masę uszczelek różnej maści, głównie do naprawianych starych sprzętów i wszystko działa do dziś. Zarówno te które mają kontakt z wrzątkiem jak i z olejem. Nawet gumki drukowane na kredki (wygodny chwyt dla dziecka) mają się dobrze.
Stanowczo polecam ten materiał jak i inne TPE ;)

Re: TPU na uszczelke

: 27 kwie 2024, 11:11
autor: morf
Mam odwrotne doświadczenia. U mnie szlo ok na blasze teksturowanej i pei. Dimafix i szło
Nie straszmy kolegi.

Ja drukowałem różnego rodzaju nakładki na wytarte stopery do drzwi i antypoślizgowe podkładki