Upgrade Prusa i3 MK3S+ do 3.9 + MMU3 czy Bambulab P1S Combo

Wyłącznie Prusa i3 - oryginał i klony
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1381
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 758

Re: Upgrade Prusa i3 MK3S+ do 3.9 + MMU3 czy Bambulab P1S Combo

Post autor: JGFTW »

malyhenio1 pisze: 29 kwie 2024, 13:24 To jeszcze się dopyta, o łatwość projektowania elementu do druku Wiekoorowego, między A1 combo a MKS3 z MMU3.
Kto się dopyta kogo i gdzie tu pytanie?

Jedno można powiedzieć na pewno - tak samo łatwo się projektuję elementy dla Prusy MK3s i Bambulab A1.
Zaryzykowałbym stwierdzenie, że dla każdej drukarki tak samo łatwo się projektuję ;)
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 8
Posty: 646
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 33

Re: Upgrade Prusa i3 MK3S+ do 3.9 + MMU3 czy Bambulab P1S Combo

Post autor: malyhenio1 »

Do MMU 3 trzeba robić projekt kilkuczęściowy, w Studio Tylko zaznaczasz co i jakim kolorem, chyba tak. Chyba że się mylę.
GCDe
Postów w temacie: 13
Posty: 13
Rejestracja: 28 kwie 2024, 22:10

Re: Upgrade Prusa i3 MK3S+ do 3.9 + MMU3 czy Bambulab P1S Combo

Post autor: GCDe »

artur_n pisze: 29 kwie 2024, 11:10 Przy materiałach które używasz szedł bym w pruse, pisze Ci szczerze, nie pożałujesz.
Ten sprzęt poprostu działa i jakość ma wzorową.

Wiem, że kusi P1S miałem taki sam dylemat najpierw kupiłem MK4 po przemyśleniu sprawy a później jednak skusiłem się na P1S.
To ssą rożne drukarki P1S używam do prototypów lub tam gdzie jakość nie ma znaczenia a MK4 tam gdzie potrzebuje ładnego wydruku.

Drukuje w 95% z PET a bambus przy PET ma duże dzwonienie. Był na forum o tym temat.
Hmmmm....

Ale czy jak kupię ten tańczy zestaw upgrade czyli do wersji 3.5 beż nextrudera i nowych silniow to jakość wydruków i prędkości będą szybsze od standardowej mk3s+ ? Czy aby to grało to nextruder to must have ?
GCDe
Postów w temacie: 13
Posty: 13
Rejestracja: 28 kwie 2024, 22:10

Re: Upgrade Prusa i3 MK3S+ do 3.9 + MMU3 czy Bambulab P1S Combo

Post autor: GCDe »

JGFTW pisze: 29 kwie 2024, 12:19
GCDe pisze: 29 kwie 2024, 09:27 Może ktoś ma jakieś info na temat tej drukarki od strony użytkowania?
Raczej ludzie sobie chwalą, nawet parę osób na forum ma:
https://reprapy.pl/viewtopic.php?p=160860#p160860

Była akcja serwisowa, gdzie kabel od stołu się giął i pękał, stąd drukarka obecnie niedostępna, ale w maju zaczynają wysyłać naprawione oraz dostępne w sklepie do kupna, nic poza tym stołem nie było wadliwego i jak za tą cenę to jest super sprzęt ;)
malyhenio1 pisze: 29 kwie 2024, 12:04 Czy A1 Da się zbudować tak jak MKS3 ?
A co to za problem wrzucić to do obudowy ze stolików lack albo jakiejś szafki? ;)
Słyszałem o tej akcji serwisowej gdzie na tiktoku.

Ciekawe czy nie bd z nią teraz jakiś innych problemów. Bo.to stosunkowo nowy sprzęt a mk3s+ , i upgrade to raczej sprawdzona konstrukcja .
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 12
Posty: 984
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 181

Re: Upgrade Prusa i3 MK3S+ do 3.9 + MMU3 czy Bambulab P1S Combo

Post autor: artur_n »

GCDe pisze: 29 kwie 2024, 14:02
artur_n pisze: 29 kwie 2024, 11:10 Przy materiałach które używasz szedł bym w pruse, pisze Ci szczerze, nie pożałujesz.
Ten sprzęt poprostu działa i jakość ma wzorową.

Wiem, że kusi P1S miałem taki sam dylemat najpierw kupiłem MK4 po przemyśleniu sprawy a później jednak skusiłem się na P1S.
To ssą rożne drukarki P1S używam do prototypów lub tam gdzie jakość nie ma znaczenia a MK4 tam gdzie potrzebuje ładnego wydruku.

Drukuje w 95% z PET a bambus przy PET ma duże dzwonienie. Był na forum o tym temat.
Hmmmm....

Ale czy jak kupię ten tańczy zestaw upgrade czyli do wersji 3.5 beż nextrudera i nowych silniow to jakość wydruków i prędkości będą szybsze od standardowej mk3s+ ? Czy aby to grało to nextruder to must have ?
@fyme robił upgrade do 3.5 zapytaj go.
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 15
Posty: 416
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 537

Re: Upgrade Prusa i3 MK3S+ do 3.9 + MMU3 czy Bambulab P1S Combo

Post autor: fyme »

Ja mam ekstruder bondtecha. W zupełności wystarcza do podniesienia jakości druków dlatego kompletnie nie widziałem sensu zakupu upgrejdu do wersji wyższej niż 3.5. Do tego mam revo 6 bo często zmieniam dysze. Extruder nie był mi potrzebny.
Samo przejście do wersji 3.5 w większości podwoilo szybkość druku nie tracąc przy tym na jakości a zaryzykuje stwierdzenie że druki są ładniejsze niż na mk3s. Do tego dostałem dotykowy wyświetlacz i WiFi. Wrzucam sobie teraz projekty do druku w kolejkę z kompa nawet podczas trwania druku. Super sprawa. Dla drugiej Prusy też wezmę upgrejd do 3.5 bo mi starcza.
mpk
Postów w temacie: 4
Posty: 376
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 105

Re: Upgrade Prusa i3 MK3S+ do 3.9 + MMU3 czy Bambulab P1S Combo

Post autor: mpk »

Na większych potrafi skrócić o połowę, zwykle nieco mniej (części do upgrade MK3S+ do MK3.5: 13.5h -> 7.5h)
Spadku jakości nie dostrzegam. Jest natomiast wyraźnie głośniej. Tryb stealth pojawił się dopiero w zeszłym tygodniu, a na moje oko (ucho?) i tak nie działa.
W ogóle firmware na xbuddy wydaje się bardzo niedojrzały: biedne wsparcie octoprinta, brak jakiejkolwiek kalibracji, brak kompensacji prostopadłości osi, brak ustawień mesh levelingu, brak możliwości ponazywania predefiniowanych arkuszy stalowych, brak sterowania podświetleniem, ustawienia własne po M500 i tak nie przeżywają restartu...

Mimo jednak powyższych, wszystkie swoje prusy już podbiłem o 0.5;)
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 12
Posty: 984
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 181

Re: Upgrade Prusa i3 MK3S+ do 3.9 + MMU3 czy Bambulab P1S Combo

Post autor: artur_n »

mpk pisze: 29 kwie 2024, 17:54 Tryb stealth pojawił się dopiero w zeszłym tygodniu, a na moje oko (ucho?) i tak nie działa.
Ja tam słyszę dużą różnicę. Na ustawieniach zwykłych i tak jest cichsza jak bambusa więc tryb stealth tylko na plus.
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 15
Posty: 416
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 537

Re: Upgrade Prusa i3 MK3S+ do 3.9 + MMU3 czy Bambulab P1S Combo

Post autor: fyme »

Ja mam Prusy na szynach liniowych. Większego hałasu nie zauważyłem. Octoprinta nie używam bo jadę na Prusa connect. Reszty nie sprawdzałem bo nie było potrzeby.
GCDe
Postów w temacie: 13
Posty: 13
Rejestracja: 28 kwie 2024, 22:10

Re: Upgrade Prusa i3 MK3S+ do 3.9 + MMU3 czy Bambulab P1S Combo

Post autor: GCDe »

fyme pisze: 29 kwie 2024, 17:37 Ja mam ekstruder bondtecha. W zupełności wystarcza do podniesienia jakości druków dlatego kompletnie nie widziałem sensu zakupu upgrejdu do wersji wyższej niż 3.5. Do tego mam revo 6 bo często zmieniam dysze. Extruder nie był mi potrzebny.
Samo przejście do wersji 3.5 w większości podwoilo szybkość druku nie tracąc przy tym na jakości a zaryzykuje stwierdzenie że druki są ładniejsze niż na mk3s. Do tego dostałem dotykowy wyświetlacz i WiFi. Wrzucam sobie teraz projekty do druku w kolejkę z kompa nawet podczas trwania druku. Super sprawa. Dla drugiej Prusy też wezmę upgrejd do 3.5 bo mi starcza.
Możesz powiedzieć jaki konkretnie wykorzystałeś i dlaczego ? ten oryginalny jest zły ?
mpk pisze: 29 kwie 2024, 17:54 Na większych potrafi skrócić o połowę, zwykle nieco mniej (części do upgrade MK3S+ do MK3.5: 13.5h -> 7.5h)
Spadku jakości nie dostrzegam. Jest natomiast wyraźnie głośniej. Tryb stealth pojawił się dopiero w zeszłym tygodniu, a na moje oko (ucho?) i tak nie działa.
W ogóle firmware na xbuddy wydaje się bardzo niedojrzały: biedne wsparcie octoprinta, brak jakiejkolwiek kalibracji, brak kompensacji prostopadłości osi, brak ustawień mesh levelingu, brak możliwości ponazywania predefiniowanych arkuszy stalowych, brak sterowania podświetleniem, ustawienia własne po M500 i tak nie przeżywają restartu...

Mimo jednak powyższych, wszystkie swoje prusy już podbiłem o 0.5;)
Można wiedzieć na jakich prędkościach kolega drukuje PET ?
fyme pisze: 29 kwie 2024, 18:21 Ja mam Prusy na szynach liniowych. Większego hałasu nie zauważyłem. Octoprinta nie używam bo jadę na Prusa connect. Reszty nie sprawdzałem bo nie było potrzeby.
Mógłbyś mi kolego podać jakiś sprawdzony przez Ciebie mod na te prowadnice? Bo widzę coraz więcej Prus przerobionych. Czy to rozwiązanie jest lepsze od wymiany łożysk na Igusy ?

Tak czytając wpisu na temat bambu i prusy mam coraz większe przeświadczenie o tym że prusa to taki starszy doświadczony pracownik , zapierdziela raz szybciej raz wolniej ale nie zawodzi. Balby natomiast mam wrażenie że to taki młody na budowie, zapierdziela szybko i udowadnia swoje racje innym.

Coraz bardziej skłaniam się do upgrade do 3.5 za jakieś 1550 PLN i kila stówek przeznaczyć na prowadnice .
A za jakiś miesiąc , dwa jak już ogarnę pruse po upgrade dołożyć do niej mmu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prusa i3”