E3d Hemera/Hermes uciążliwe zmiany filamentu

Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3255
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1610

E3d Hemera/Hermes uciążliwe zmiany filamentu

Post autor: morf »

Hej,

Pewnie szanse są marne ale zapytam:

Czy ktoś może posiada ten extruder/hotend i ma jakiś patent na ładowanie filamentu?

Strasznie trudno jest dobrze trafić nitka filamentu tak aby zębatki złapaly, tozto się klinuje, blokuje, zagina pomimo nawet prowadzącej rurki PTFE.
Już czasami łatwiej jest wyjąć ta rurkę i odgiąć ręcznie dźwignie docisku i wtedy próbować wepchać ręcznie.

Zdecydowanie ja "nie umiem w drukarki" ale jednak siedzę w tym hobby już od dłuższego czasu i coraz częściej stwierdzam że chyba cos jest tam nie tak. Mecze się chyba już 3ci rok z tym sprzętem, zmieniać trochę szkoda bo brak mi czasu na dopasowanie mocowania karetki itp.

Szczególnie przy manewrach typu M600 i zmiana filamentu gdzie następuje sekwencja unload i load, dziś straciłem dobre 10min żeby "trafić" tak aby poszło dalej.


Dzięki
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8975
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5878
Kontakt:

Re: E3d Hemera/Hermes uciążliwe zmiany filamentu

Post autor: dziobu »

Może masz za mocny docisk do radełka?
Awatar użytkownika
alucard321pl
Postów w temacie: 2
Posty: 193
Rejestracja: 11 lis 2020, 18:10
Drukarka: Ender 5 Pro
x 53

Re: E3d Hemera/Hermes uciążliwe zmiany filamentu

Post autor: alucard321pl »

Mam ten ekstruder od przeszło 2 lat i patent mam tylko jeden. Wyciągnąć PTFE, ręcznie wcelować koncówką filamentu i wsadzić rurkę spowrotem. Trwa to może 10 sekund i nie trzeba się bawić w żadne celowanie i kombinacje.

Tak BTW to z jakiego nawiewu na detal korzystasz? Mój jest raczej kiepski a już nie mam cierpliwości aby szukać innych i kombinować. Co następny to gorszy.
Z partyjnym pozdrowieniem
Seba
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 1
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: E3d Hemera/Hermes uciążliwe zmiany filamentu

Post autor: Trolinka »

A rurki tam nie masz mieć podciętej pod skosem czy nawet dwa skosy co by szpić wchodził między zębatki? Gdzieś takie coś widziałem.
W klonie czyli Matrix od trójkątów nie pamiętam już zakończenia rurki ale na luzaku 100 na 100 nie było problemów.
Albo jak dziubek powiada ścisk za duży. Ja miałem na minimum ile się da a ciągło to jak szalone.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3255
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1610

Re: E3d Hemera/Hermes uciążliwe zmiany filamentu

Post autor: morf »

Docisk na minimum, tu nakladaja sie chyba dwa problemy.
1. słabe prowadzenie od otworu wejsciowego na tryby -> to faktycznie mozna rozwiazac demontujac na chwile ptfe
2. klinowanie sie/blokowanie/ moze jakis strup się robi od trybów do łącznika.

Niby prowadzenie między zębatki jest "klinem" elementem z teflonu, który jest zamontowany na stałe, ale nie pomaga...

Własnie przy kolejnej zmianie skonczylo sie zupelnie na rozkreceniu bo przy wyciąganiu chyba jakis fragment zablokował tryby.

@alucard321pl mam turbinkę na 24V, musze odszukac jakies archiwalne zamowienia, aczkolwiek on dmucha az za mocno :)
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
alucard321pl
Postów w temacie: 2
Posty: 193
Rejestracja: 11 lis 2020, 18:10
Drukarka: Ender 5 Pro
x 53

Re: E3d Hemera/Hermes uciążliwe zmiany filamentu

Post autor: alucard321pl »

Też mam turbinkę 24v. Nie chodzi mi o samą siłę nawiewu, co o jego kierunek. Jaki nawiew bym nie wydrukował, to albo nawisy drukują się ładnie np od frontu, a reszta kicha. Albo nawisy ładne po bokach a front i tył kicha. Czy może po prostu za dużo wymagam?
Z partyjnym pozdrowieniem
Seba
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1642
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 376

Re: E3d Hemera/Hermes uciążliwe zmiany filamentu

Post autor: Jarewa »

Mam klona Hemery i nie bawię się komendami, rozgrzewam wyciągam rurkę wyciągam filament ręcznie i wkładam ręcznie i potem przez menu przeciskam parę cm by wyczyściło/wypełniło dyszę włożonym flamentem, jedynie co robię dla ułatwienia to ucinam wkładany filament pod kątem. Jeszcze nie zdarzyło mi się od roku bym miał z tym jakieś problemy.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3255
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1610

Re: E3d Hemera/Hermes uciążliwe zmiany filamentu

Post autor: morf »

@Jarewa, ja niby tez, ale ostatnio mialem pare "resztek" i musiałem zmieniac filament M600, które musze sobie chyba przerobić tak zeby oprocz czekania nie robilo nic, bo te wycofanie tylko sprawe pogarsza.

@alucard321pl mam całą karetke wraz z nadmuchem z projektu prusa bear tj https://github.com/gregsaun/bear_extrud ... ear_hemera
Done is better than perfect.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”