Początek końca KIT'ów i3 z allegro? Jest następca

Znalazłeś ciekawy extruder czy głowicę? - zapodaj linka
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 5
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Początek końca KIT'ów i3 z allegro? Jest następca

Post autor: marek91 »

Już za niedługo to nie prusa i3 w wersji KIT będzie najtańszą drukarką do kupienia na allegro, pojawił się bowiem następca od XYZ printing.
Drukarkę dostajemy w jednym kawałku i kosztuje zaledwie 1140zł brutto w przedsprzedaży, czyli tyle co dwa zestawy klocków lego (no ok, naprawdę dobre zestawy klocków lego).

http://allegro.pl/drukarka-3d-da-vinci- ... 15457.html
xyz3d.jpg
xyz3d.jpg (88.2 KiB) Przejrzano 5373 razy
Co myślicie? :D
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2426
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 468
Kontakt:

Re: Początek końca KIT'ów i3 z allegro? Jest następca

Post autor: Artu »

Ładna, zgrabna drukarenka dla "Kowalskiego" :git:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 3454
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 567

Re: Początek końca KIT'ów i3 z allegro? Jest następca

Post autor: Kopytko »

Jeżeli jakość wydruków jest faktycznie taka jak na zdjęciach z aukcji to ... będzie o nie bitwa. Ale niestety kto zaufa sprzedawcy allegro w Polsce z 100 komentarzami ? Na alieexpres się przyzwyczaiłem ,ze kasa wraca w przypadku gdy sprzedawca da dupy.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2426
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 468
Kontakt:

Re: Początek końca KIT'ów i3 z allegro? Jest następca

Post autor: Artu »

Patryk, na Alledrogo jest możliwość płatności kartą, więc jeśli Masz "dobry bank", to istnieje coś takiego jak chargeback :git:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 3454
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 567

Re: Początek końca KIT'ów i3 z allegro? Jest następca

Post autor: Kopytko »

Juz sie raz z tym bawiłem. i po miesiącu dosyłania dokumentów wizytach na policji aby dołączyć papierek o zgłoszeniu przestępstwa itp odpusciłem.
Z chargeback zapewne będzie podobna sytuacja i jak się uda wszystko to jest cień szansy ,ze kasa wróci w 3 miesiace:) Nie testowałem tego bo teraz wybieram tylko sprawdzonych sprzedawców. Moja powyższa sytuacja stworzona przez żone, bo znalazła super perfumy w extra cenie i nie zwróciła uwagi na to, że gosć ma 80% negatywów i niestety po 2 dniach konto zablokowane. ahh kobiety...
Fakt faktem było by lepiej gdyby allegro dziłąło jak ali, zero stresu:) i kasa w tydzień ponownie na koncie od złożenia reklamacji. :)
Ale i tak dzieki za info bo jakoś nie wgłębiałem się w tą opcję , teraz będę starał się niepewne aukcje opłacać kartą a nie ekspresowymi płatnościami. :)

PS. To jest super nie wiedziałem o tym :) Dzięki Artur:)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2426
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 468
Kontakt:

Re: Początek końca KIT'ów i3 z allegro? Jest następca

Post autor: Artu »

Kopytko pisze:To jest super nie wiedziałem o tym :) Dzięki Artur:)
Pohandlujesz online tyle co ja, to się naumiesz :mrgreen: Mój bank zwraca w ciągu trzech dni roboczych kasę na konto, a dopiero później "ciśnie" sprzedawcę :git:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: Początek końca KIT'ów i3 z allegro? Jest następca

Post autor: Blazi »

Ładna, zgrabna drukarenka dla "Kowalskiego"
Raczej dla synka Kowalskiego i to takiego który jeszcze bawi sie Lego System a nie Technics.

Od dawna można kupic DaVinci Junior za ~1700zl ktory wciaga nosem wszystkie chinskie kity. Kupowanie zestawu DIY już od ponad roku zabawa albo dla odważnych albo nieogarów którzy myślą, że przyoszczędzą 200zł i w jeden wieczór sobie skręcą drukarkę niczym szafkę z Ikei. A sądząc po dostępności nawet starej i2 takich nie bedzie ich brakować jeszcze przez wieeele lat.
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Początek końca KIT'ów i3 z allegro? Jest następca

Post autor: FlameRunner »

Szymon, z tym Juniorem nie jest tak do końca fajnie:
- tylko PLA
- tylko dedykowane filamenty z chipem - DROGIE, 122 brutto za 600 g, czyli 203,33 brutto za kilogram
- dedykowany slicer jest słaby, "wielka trójca reprapowa" czyli Slic3r, KISSlicer, Cura wciąga go nosem, każdy z osobna

Kit to ciągle jest akceptowalna opcja, jeśli tylko klient dokładnie wie, na co się pisze.
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: Początek końca KIT'ów i3 z allegro? Jest następca

Post autor: Blazi »

tylko PLA
Mówisz o "tym śmiesznym plastikowym druciku", "tuszu do drukarki 3d"? 8-) Myślisz, że statystyczny docelowy klient wie w ogóle co to za tworzywo... Albo że cokolwiek go to obchodzi? ;)
tylko dedykowane filamenty z chipem
A ile tego taki użytkownik przedrukuje zanim mu się znudzi? Ze 2 rolki? A jakby był uparty to wpisze w Google "Junior DaVinci replacement cartridge" albo "how to hack DaVinci cartridge".
dedykowany slicer jest słaby
Ale coraz lepszy z każdą aktualizacją, w miarę stabilny i prosty w obsłudze.

Problemy są raczej inne - to się psuje, zapycha, traci jakość z dziwnych powodów. Nie ma za bardzo gdzie szukać pomocy po polsku poza dystrybutorem.
Kit to ciągle jest akceptowalna opcja, jeśli tylko klient dokładnie wie, na co się pisze.
Czyli jest odważny. :) Bo szczerze? Ja bym w 2016r nie kupił KITa, szczególnie od AlleChinola. W 2015r z resztą też. Kiedyś po prostu bez kilku ładnych tysięcy złotych nie dało się inaczej.
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Początek końca KIT'ów i3 z allegro? Jest następca

Post autor: FlameRunner »

Blazi pisze: A ile tego taki użytkownik przedrukuje zanim mu się znudzi? Ze 2 rolki?
Taki użytkownik w ogóle nie potrzebuje drukarki 3D na własność.
Z drugiej strony produkty XYZprinting są w dużej mierze kierowane do właśnie takich...?
Blazi pisze: A jakby był uparty to wpisze w Google "Junior DaVinci replacement cartridge" albo "how to hack DaVinci cartridge".
Mowa ciągle o tym samym, dla którego filament to "śmieszny drucik"? ;)


Swoją drogą proponuję inne spojrzenie na ceny: trzeba patrzeć na cenę drukarki + pewnej ilości filamentu, 5 kg chociaż.
Junior: drukarka + 5 kg drutu = 2700
Klon Replicatora: 2100 (drukarka) + 400 (filament 5 x 80) = 2500, swoją drogą takie same drukarki na brytyjskim ebayu są po 1500, tylko czekać aż i u nas cena będzie wyraźnie poniżej 2k, wtedy nawet najodważniejsi dziesięć razy się zastanowią przed kupnem kita.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki z aliexpress/ebay itp.”