RatRig V-Core 3.1 z obudową buduję

To dobre miejsce na pytania i worklogi
pma_
Postów w temacie: 5
Posty: 166
Rejestracja: 15 wrz 2021, 22:00
x 28

RatRig V-Core 3.1 z obudową buduję

Post autor: pma_ »

Kit kupiłem w promocji w grudniu, panele wycięli jakoś w styczniu, mamy maj więc pora się zabrać za budowę :)

Na razie po informacjach na forum kupiłem stosowne narzędzie do kontroli kątów prostych i zabrałem się za skłądanie ramy.
Obejrzałem cięcia profili, zadziory przejechałem pilnikiem poskładałem kawałek ramy no i po dokładnym obejrzeniu okazało się, że nie wszystkie T-Nuts są obrócone prawidłowo. Przypomniało mi się, że jak składałem dawno temu to HEVO to miałem inne nakrętki do profili, niestety resztki po HEVO to było M5 więc zamówiłem M6 na próbę i róznica jest dramatyczna w skłądaniu i trzymaniu. Zamówiłem więc stosowną liczbę na amazon 100szt i będę kontynuował (to te https://www.amazon.pl/gp/product/B0BNHR ... =UTF8&th=1 ) przy okazji zabawna rzecz jest z amazon, jeśli się zamawia kurieriem to dostawa jest szybciej niż do paczkomat.
Oczywiście te nakrętki mają tą wadę, że trzeba uważnie planować co gdzie idzie ale do tego celu służy model w Fusion360.
rafly
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 658
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 267

Re: RatRig V-Core 3.1 z obudową buduję

Post autor: Rozarh »

Wprawdzie nie składam samego RatRig V-Core 3.1 ale moja drukarka ma podobną budowę. Sprawdź przy okazji czy nie potrzebujesz takich samych T-Nut dla profili 30 ale na śrubę M3 - do przykręcania prowadnic liniowych do profilu 30x30. Ja takowe zanabyłem u chińczyka bo w Polsce nie znalazłem w żadnej z ofert.
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
pma_
Postów w temacie: 5
Posty: 166
Rejestracja: 15 wrz 2021, 22:00
x 28

Re: RatRig V-Core 3.1 z obudową buduję

Post autor: pma_ »

O qrde, wielkie dzięki
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 3
Posty: 358
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 142

Re: RatRig V-Core 3.1 z obudową buduję

Post autor: Fest »

U mnie trzymają się prowadnice na drukowanych z ABS+GF T- nutach w których naciąłem gwint gwintownikiem nr 2 - zaleta jest taka, że śruba trzyma się ciasno. Wrzucę z domu STLa pod rowek 8mm.
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 3
Posty: 358
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 142

Re: RatRig V-Core 3.1 z obudową buduję

Post autor: Fest »

W załączniku
Załączniki
t-nut 3030_M3.stl
(54.77 KiB) Pobrany 15 razy
pma_
Postów w temacie: 5
Posty: 166
Rejestracja: 15 wrz 2021, 22:00
x 28

Re: RatRig V-Core 3.1 z obudową buduję

Post autor: pma_ »

dzięki
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 658
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 267

Re: RatRig V-Core 3.1 z obudową buduję

Post autor: Rozarh »

Nie wiem jak z wytrzymałością tego ABS+GF ale ja ogólnie mam uraz do tych obracanych młoteczków. Preferuję te nieobracalne i z metalu choć ich wadą jest konieczność przeliczenia ile ich tam ma być przed skręceniem ramy :)
Uraz bierze się z tego, że nieraz mi się zdarzyło dokręcić element dość mocno po czym sam wypadł, bo młoteczek się nie przekręcił...
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
pma_
Postów w temacie: 5
Posty: 166
Rejestracja: 15 wrz 2021, 22:00
x 28

Re: RatRig V-Core 3.1 z obudową buduję

Post autor: pma_ »

Dlatego też staram sie ich unikać ale w niektórych sytuacjach są nieocenione.
Awatar użytkownika
Elhape
Postów w temacie: 1
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2020, 06:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Drukarka: w trakcie tworzenia
x 45

Re: RatRig V-Core 3.1 z obudową buduję

Post autor: Elhape »

Jak tak bardzo nie lubicie tych obracanych to nie wiem czy wiecie ale są jeszcze takie
https://abc-rc.pl/pl/products/nakretka- ... 18527.html
https://abc-rc.pl/pl/products/nakretka- ... query_id=1
bo na tych co wcześniej wrzucaliście to nie wyobrażam sobie jak coś przymocować do pionowego profilu ;)
Na 99% jedne i drugie można wsadzić do profilu przez rowek czyli można dołożyć jak braknie.
Ogólnie problem z nieobracaniem występuje tylko jak śrubka jest za krótka ;)
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 658
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 267

Re: RatRig V-Core 3.1 z obudową buduję

Post autor: Rozarh »

Elhape pisze: 08 maja 2024, 20:37 Jak tak bardzo nie lubicie tych obracanych to nie wiem czy wiecie ale są jeszcze takie
Wiemy, że takie są. Ale na profil 30 bardzo ciężko znaleźć nakrętki M3 - bo na takich montuje się HIWINy
Elhape pisze: 08 maja 2024, 20:37 bo na tych co wcześniej wrzucaliście to nie wyobrażam sobie jak coś przymocować do pionowego profilu ;)
Normalnie - włożyć gdy profil ma wolny choć jeden koniec. Żeby nie spadły "do środka ramy" trzeba dołożyć "stoper" (sama śruba z T-Nut obracanym) tak, aby się zablokował i podtrzymywał spadające nakrętki. Potem gdy już wkręcimy choć trochę śruby to przytrzyma je sam mocowany element. A w najgorszym razie ramę można położyć na boku i suka grawitacja przestanie przeszkadzać :) Obracając ramę do góry nagami może nam nawet pomóc wydobyć nakrętki, które się zsunęły zbyt nisko gdy nie daliśmy stopera.
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”