Strona 1 z 1

Elegoo Mars 2 Pro

: 01 lis 2023, 09:14
autor: Artu
Jako że drukarka już do mnie jedzie, to postanowiłem założyć ten temat :DD
Sprzedający twierdzi, że uszkodzony jest ekran LCD, ale na filmie widać, że "coś działa"... https://www.youtube.com/shorts/a4ZReZH8qpk
No nic to, zobaczę jak to wygląda, jak dojedzie.
W zestawie za 250zł :shock:, dostanę również żywice w ilości mi nie znanej... Będzie "na start/eksperymenty" :DD
żywica2.jpg
żywica1.jpg
żywica.jpg


Co do wyświetlacza, to chyba tylko w sklepie Elegoo jest dostępny :roll2: LCD Screen for Mars 2 & Mars 2 Pro

Re: Elegoo Mars 2 Pro

: 03 lis 2023, 11:20
autor: Artu
No i dojechała :smile2:
Teraz wątpliwości, bo ekran wygląda na sprawny, tylko jest totalnie uebany żywicą :shock: ... Da się to jakoś doczyścić bez uszkodzenia :roll2:
IMG_20231103_111227.jpg
IMG_20231103_111243.jpg
IMG_20231103_111301.jpg

Re: Elegoo Mars 2 Pro

: 03 lis 2023, 11:25
autor: morf
moze acenton na wacik, i troche namoczyc?
Nie wiem czy nie zmatowi tylko powłoki wyswietlacza

Re: Elegoo Mars 2 Pro

: 03 lis 2023, 13:00
autor: rafly
Pardon, nie wezmę odpowiedzialności za moje głupie, nierozsądne, niespołecznościowe a więc nieidealne metody na Twoim sprzęcie, ale ja to robię zgrubnie IPA + szmatix z mikrofibry + darcie paznokciem rozmoczonych kawałków przez IPA i wszystko jest u mnie ok. z ekranami a też nie raz mi zalewa. Paprochy o mniejszej przyczepności zdejmuję taśmą malarską. Przyklejam taśmę do ekranu czy folii fep i zdejmuję wszystkie paprochy.

Re: Elegoo Mars 2 Pro

: 04 lis 2023, 09:41
autor: Borasek5
Jeżeli sprawa okazała by się beznadziejna, to Mars 2 Pro ma folie na ekranie, u Ciebie jeśli dobrze widzę jeszcze jest oryginalna, możesz ją zdjąć i spróbować użyć czegoś innego, ja kupiłem folię ochronną na jakiegoś iPad'a, przeciąłem na pół i siadło idealnie :D
Kwestia jaki to pozostawia wpływ na jakość wydruku - ja u siebie specjalnych różnic nie zauważyłem, ale ja drukuje raczej rzeczy techniczne, nie wymagam od tych druków szczegółów.
Można jeszcze próbować osłonić folią FEP, ale jednak ja preferuję coś z warstwą klejącą - tak jak oryginalne zabezpieczenie ekranu.

Re: Elegoo Mars 2 Pro

: 04 lis 2023, 16:45
autor: Artu
Borasek5 pisze: 04 lis 2023, 09:41 Jeżeli sprawa okazała by się beznadziejna, to Mars 2 Pro ma folie na ekranie...
O widzisz, i to jest cenna informacja, bo w międzyczasie wyczerpały się zapasy ekranów w sklepie Elegoo :shock:

Re: Elegoo Mars 2 Pro

: 08 lis 2023, 09:55
autor: Artu
No dobra, mam pytanie :DD
Kupiłem na Ali ekran, który ma podobno lepszą "przepuszczalność światła", i zalecają skrócenie czasu naświetlania https://pl.aliexpress.com/item/1005005870702451.html
Czy jeśli czas naświetlania będzie "za długi", to ma to jakiś wpływ na drukowany detal :roll2:
Zalecają również wgranie Aktualizację oprogramowania układowego, tylko który, bo są dwa :shock: https://drive.google.com/drive/folders/ ... itl4itl4NO

Re: Elegoo Mars 2 Pro

: 08 lis 2023, 12:02
autor: Borasek5
Artu pisze: 08 lis 2023, 09:55 Kupiłem na Ali ekran, który ma podobno lepszą "przepuszczalność światła", i zalecają skrócenie czasu naświetlania
[...]
Czy jeśli czas naświetlania będzie "za długi", to ma to jakiś wpływ na drukowany detal :roll2:
Ma, naukowo tego nie wytłumaczę, ale raz że naświetli Ci "więcej" niż powinno - np. małe otwory "zalepi", do tego może być większy problem ze skurczem, no i czas drukowania nieznacznie się wydłuży ;-)

Co do aktualizacji oprogramowania - najlepiej szukaj informacji u kogoś kto już robił taki update, ew. napisz do sprzedawcy, bo w ciemno to ciężko powiedzieć, chociaż ja bym władował od razu najnowszy (tylko uwaga, bo może być potrzebna wcześniejszy update drukarki do jakiejś konkretnej wersji oprogramowania) :D

Re: Elegoo Mars 2 Pro

: 03 gru 2023, 15:39
autor: Artu
Niby wszystko dojechało (ekran, folia FEP, folia na ekran), ale jakoś brak weny do naprawy... :shock:
Niech mnie ktoś przytuli :mrgreen: