Strona 1 z 1

Bambusy czy prusy

: 22 kwie 2024, 11:49
autor: Berxs
Witajcie,

Jakis czas temu miałęm przygode z drukarkami takimi jak ender czy prusa, z różnych powodów musiałęm sie ich pozbyć, chciałbym jednak teraz wrócić do druku 3d i mam duży dylemat czy postawić bardziej na prusę czy bambusa…chętnie przygarnąłbym radę kogoś z większym doświadczeniem.

Z góry dzięki,

Berxs

Re: Bambusy czy prusy

: 22 kwie 2024, 13:16
autor: JGFTW
Jakbym miał coś kupić to wziąłbym Bambusa A1 / A1 mini. Porównując z MK3s to powinno być lepiej zarówno cenowo jak i szybkość wydruku oraz ilość grzebania w sprzęcie jest dużo mniejsza. Rozumiem, że chcesz drukować, a nie grzebać w sprzęcie?

Ja nawet z tych nowych Enderów 3 v3 SE / KE jestem zadowolony posiadając kilka starych Prus (MK2s/ MK3s) do porównania.

Koledzy są zadowoleni z Prusy MK4, ale jak dla mnie to cena nie ta.

Jak rozważasz kinematykę corexy to się można zastanawiać nad bambusem albo jeszcze czymś innym, ale to właściwie nie wiadomo co Ci doradzić.
Mógłbyś napisać ten post mniej oszczędnie i zgodnie z tym: https://reprapy.pl/viewtopic.php?f=4&t=2242

Re: Bambusy czy prusy

: 22 kwie 2024, 13:20
autor: artur_n
Jako posiadacz P1S i MK4 mogę się wypowiedzieć xD
Jeśli drukujesz głównie z PLA to możesz iść w Bambusa, jeśli zaś drukujesz więcej z PETG to bym się zastanowił nad MK4.
Obie drukarki są fajna ale MK4 powala jakością P1S przy PETG, zaś przy PLA te róznice trochę się zacierają.

Re: Bambusy czy prusy

: 22 kwie 2024, 13:23
autor: Berxs
Dzięki za odpowiedz. Tak interesuje mnie drukowanie bardziej niż grzebanie w drukarce, Maksymalny budżet to ok. 5500 i tak, chodzi mi po głowie w zasadzie tylko kinematyka corexy.

Re: Bambusy czy prusy

: 22 kwie 2024, 13:28
autor: JGFTW
Nie ma żadnych prus z taką kinematyką w takim przedziale cenowym, więc chyba wybór dokonał się sam ;)

Re: Bambusy czy prusy

: 22 kwie 2024, 13:33
autor: artur_n
Nie chcesz problemów i drukujesz z PLA i PETG głównie bierz MK4!

Re: Bambusy czy prusy

: 22 kwie 2024, 13:38
autor: Berxs
JGFTW pisze: 22 kwie 2024, 13:28 Nie ma żadnych prus z taką kinematyką w takim przedziale cenowym, więc chyba wybór dokonał się sam ;)
Haha zasadzie tak. Dzięki bardzo za rady.

Re: Bambusy czy prusy

: 22 kwie 2024, 13:40
autor: JGFTW
@artur_n

Jednak jak to ma być corexy to chyba odpada, a dodatkowo złożona MK4 kosztuję 5599PLN, więc budżet przekroczony o prawie stówę (jeżeli nie ma przesyłki w cenie to nawet więcej) ;)
Kit do złożenia 4200PLN, ale trzeba grzebać, więc jakby nie patrzeć to aż 2 z 3 założeń nie zostają spełnione.

Dlaczego z takim entuzjazmem proponujesz tą MK4?

Re: Bambusy czy prusy

: 22 kwie 2024, 13:43
autor: artur_n
JGFTW pisze: 22 kwie 2024, 13:40 @artur_n
Dlaczego z takim entuzjazmem proponujesz tą MK4?
Mam i moim zdaniem dla filamentów nie potrzebujących komory to jest dużo lepsza drukarka.

Re: Bambusy czy prusy

: 22 kwie 2024, 13:46
autor: morf
Przecież napisał: jakościowo przy PETG jest duża różnica na korzyść MK4.
Pomijam ta tajemnicę poliszynela o VFA i nietrzymaniu wymiarów i wyginających się hotendach przez bambusa, która większość kwituje że "no ale drukuje szybko" :)

Re: Bambusy czy prusy

: 22 kwie 2024, 15:11
autor: denior
Jako posiadacz P1S informuje że drukarka ta jest dość uniwersalna, pozwala drukować od PLA do materiałów wysotemperaturowych wymagających zamknietej komory, jest szybka ale ma też wady
Trzeba umieć maskować VFA na pet-g zwłaszcza czarnym, trzeba kompensowac najlepiej na etapie projektowania modelu wielkość pionowych walców i otworów ponieważ są sporo zmniejszone przy zachowaniu poprawnego rozmiaru innych elementów
I wymaga nieco kalibracji jeżeli chcesz wydobyć z niej więcej niż standartowe profile

Re: Bambusy czy prusy

: 22 kwie 2024, 15:38
autor: mcxmcx
Daj jakiś STL z tym co ci sprawia problem z zobaczy się czy to kwestia maszyny czy profilu.

Mam czarny PETG i pla ;)

Re: Bambusy czy prusy

: 22 kwie 2024, 15:40
autor: artur_n
Zależy Ci na jakości to zdecydowanie MK4!
Też miałem dylemat jak stałem przed zakupem MK4 czy P1S, zdecydowałem się na Pruse i nie żałuję, świetna drukarka którą deklasuje bambusa jakością, może jest trosze wolniejsza ale bez przesady na IS daje radę.

Kupiłem później P1S ze względu na zamkniętą komorę i druku ABS, ASA czy inne potrzebujące komory.

Re: Bambusy czy prusy

: 22 kwie 2024, 15:46
autor: carving85
mcxmcx pisze: 22 kwie 2024, 15:38 Daj jakiś STL z tym co ci sprawia problem z zobaczy się czy to kwestia maszyny czy profilu.

Mam czarny PETG i pla ;)
No właśnie też jestem ciekaw tych problemów przy PETG, może akurat takie modele drukowałem ale przedrukowane kilka KG PETGa i o VFA dowiedziałem się dopiero z forum :D

Re: Bambusy czy prusy

: 22 kwie 2024, 16:02
autor: obrms
carving85 pisze: 22 kwie 2024, 15:46 No właśnie też jestem ciekaw tych problemów przy PETG, może akurat takie modele drukowałem ale przedrukowane kilka KG PETGa i o VFA dowiedziałem się dopiero z forum :D
Wiele problemów z rożnych dziedzin istnieje tylko na forach :D Tam teoretycy dają upust swoim frustracjom rozmawiając o rzeczach, które praktycy po prostu robią nie mając czasu na zbędna nic nie znacząca filozofię, która do niczego nie prowadzi :D

Re: Bambusy czy prusy

: 22 kwie 2024, 16:10
autor: denior
Poprostu wydrukuj test VFA i podziwiaj fale na ścianach, wstaw zdjęcia

Re: Bambusy czy prusy

: 22 kwie 2024, 17:11
autor: morf
Podejście to jakości jest subiektywne.
Ja tu widzę problem i mnie irytuje.
Mam 4 X1C i 2 P1S.
Generalnie na wszystkich wygląda podobnież, co też potwierdzają "internety".
Akurat to są części techniczne więc mnie to zgrzewa natomiast coś co ma wyglądać drukuje na starej mk3s ;)

Re: Bambusy czy prusy

: 22 kwie 2024, 17:14
autor: Andrzej_W
O drukuje jak mój Ender za kilka cebulionów :D

Re: Bambusy czy prusy

: 22 kwie 2024, 17:31
autor: morf
Co oczywiście nie zmienia faktu że AMS i tematy w około zmian kolorów tego działają wybornie.

Re: Bambusy czy prusy

: 22 kwie 2024, 20:24
autor: arek
Widzieli co bambu na stronie opublikowało?

Dla X1C

"Guaranteed software updates until:
May 31, 2025"

a dla P1S

"Guaranteed software updates until:
July 13, 2026"

Trochę słabo jeśli to się okaże prawdą.

W temacie - to ze swoich X1C i P1S jestem zadowolony (z prus tylko MK3.5 na pokładzie i jakbym miał kupować jedną to bambu).

https://bambulab.com/en-us/compare

Re: Bambusy czy prusy

: 22 kwie 2024, 20:38
autor: artur_n
arek pisze: 22 kwie 2024, 20:24 Widzieli co bambu na stronie opublikowało?

Dla X1C

"Guaranteed software updates until:
May 31, 2025"

a dla P1S

"Guaranteed software updates until:
July 13, 2026"

Trochę słabo jeśli to się okaże prawdą.

W temacie - to ze swoich X1C i P1S jestem zadowolony (z prus tylko MK3.5 na pokładzie i jakbym miał kupować jedną to bambu).

https://bambulab.com/en-us/compare
Prusa MK2.5S wspierana jest nadal i to od 2019 roku. Więc Bambus i tak jej nie przebije w tym aspekcie.

Re: Bambusy czy prusy

: 22 kwie 2024, 20:54
autor: Igor
Pytanie czy kolejne apdejty coś wnoszą. Tzn na pewno ale jeśli drukarka już czyni wszystko czego od niej oczekiwać, to będzie tak samo dobra aż do swej śmierci technicznej i problem wsparcia przechodzi do kategorii nieistotnych.

Moja Prusa MK3+ CHT Volcano drukuje tak samo jak na morfowym screenie ale ze 2x szybciej niż w oryginale a miejscami jeszcze szybciej. Zwykle w wydrukach technicznych taka jakość wystarczy, więc różnica między drukarkami leży w prędkości z jaką drukuje takie detale. Jeśli zaś (rzadko) potrzebuję ścian piĘknych przez wielkie Ę, to używam odpowiedniego profilu Quality po drobnych zmianach. Mój były Ender, obecnie u kumpla, potrafi tak ale powoli, potrafi też ładniej ale już okrutnie powoli.U mnie wąskim gardłem jest materiał. Jayo/Sunlu PETG (podstawowy u mnie materiał "botaniczny" czyli kupowany w pakietach bo tanio rzucili) powyżej 230°C i 20mm³/s wychodzi kruchy. Jeśli Bambus potrafi takie przedmioty z podobnymi ścianami wypluć szybciej niż Prusa, to pewnie ma sens.

.

Re: Bambusy czy prusy

: 23 kwie 2024, 00:10
autor: madan
O drukowaniu wiem tyle, że złożyłem gotowca prusy i wydrukowałem kilka gotowców i 3 swoje zaprojektowane modele. Dzisiaj mogłem porównać mniej więcej na żywo z P1S.
Bambu cenowo jest dużo bardziej konkurencyjne cenowo (pytanie czy jak wytną konkurencję lub wyrobią markę to też tak będzie vel xiaomi), drukuje szybciej i ma możliwość druku wieloma materiałami. Z minusów nie do końca wiadomo co wysyła i komu przez internet, ma gorszą jakość wydruku od MK4 (porównaliśmy ten sam model).
Prusa drukuje jakościowo dużo lepiej, sama kultura biznesowa poziom wyżej (otwartość- sklicer, wkład w branże itp. pierdołki). Z minusów zaspali i pozostali w tyle, niby ma być MMU dla Prusa MK4, ale nie wiadomo kiedy i co i łącznie wychodzą drożej (brałem na firmę kit 4000 zł a za tyle P1S z komorą).
Patrząc na komentarze to wychodzi, że bambu jest lata świetlne przed całą konkurencją i nie ma sensu patrzeć gdzie indziej. W rzeczywistości różnica nie była jakaś rażąca.
No i ewentualnie można się zastanowić czy drukarkę chcemy z kraju sprzedającego amunicję tej naszej czy przeciwnej stronie wojny na wschodzie.
W załączniku zdjęcie pudełka wydrukowanego z pierwszego własnego projektu na MK4 - ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony co można osiągnąć - póki co testuje dokąd można przegiąć pałę (filament leży przy otwartym oknie bez suszenia, podkładkę na stół umyłem raz i drukuje któryś dzień na nim). Zdjecie jaszczurki-gotowca i pudełka własnego rysunku.

Re: Bambusy czy prusy

: 23 kwie 2024, 00:24
autor: Andrzej_W
Dorzuć zdjęcie tego samego detalu z Prusy i Bambusy :DD

Re: Bambusy czy prusy

: 23 kwie 2024, 00:30
autor: carving85
Andrzej_W pisze: 23 kwie 2024, 00:24 Dorzuć zdjęcie tego samego detalu z Prusy i Bambusy :DD
I też warto porównać wydruk z bambusa z wyższą prędkością i druki wydruk z takimi prędkościami jakie prusa osiąga

Re: Bambusy czy prusy

: 23 kwie 2024, 07:40
autor: artusiek
Z mojego hobbistycznego punktu widzenia : X1C - fajny szybki , zmiana filamentu - super sprawa przy podporach , ale ... potrafi się zacinać w połowie wydruku i chudzinki i bobaski nie wiedzieć czemu .
Ale jak potrzebuję cos dzisiaj zależy mi jakości to wracam do wysłużonej , zajechanej i czekającej na remont ( vel wymiana na MK4) MK3s
Z perspektywy czasu ... nie żałuję zakupu X1c , ale dziś chyba bym kupił Pruse XL i z tego samego powodu będzie za trochę MK4 lub jej następca
Co do wysyłania prze babusa niewiadomo czego przez internet - to można wyłączyć i pracować w sieci lokalnej .

Re: Bambusy czy prusy

: 23 kwie 2024, 08:38
autor: Igor
Nie da się Bambusa całkowicie autonomicznie uzywać? Bez sieci, tak po ludzku karta/pen i do dzieła?

Re: Bambusy czy prusy

: 23 kwie 2024, 08:46
autor: Rozarh
Igor pisze: 22 kwie 2024, 20:54 Pytanie czy kolejne apdejty coś wnoszą.
Akurat "apdejty" to najmniejszy problem. Zawsze można przejść na to alternatywne oprogramowanie, które będzie pewnie dłużej rozwijane.
Problemem jest fakt, że wraz z zakończeniem supportu coraz mniej dostępne będą części zamienne do drukarki. O ile niektóre części są już podrabiane przez innych producentów to innych może nie być.
Ponadto wstawianie zamienników do drukarki już nie będzie gwarantować jej fabrycznej szybkości i precyzji.

Re: Bambusy czy prusy

: 23 kwie 2024, 09:03
autor: Elhape
Igor pisze: 23 kwie 2024, 08:38 Nie da się Bambusa całkowicie autonomicznie uzywać? Bez sieci, tak po ludzku karta/pen i do dzieła?
Da się jak najbardziej.

Re: Bambusy czy prusy

: 23 kwie 2024, 09:12
autor: mcxmcx
Przez pomyłkę puściłem na białym, na czarnym wieczorem.

Żarówka 200W z góry, wydaje się że widać gdzie są prążki a gdzie nie.

Re: Bambusy czy prusy

: 23 kwie 2024, 09:19
autor: morf
A te kropki z prawego boku to z modelu czy defekt?

Re: Bambusy czy prusy

: 23 kwie 2024, 10:24
autor: mcxmcx
morf pisze: 23 kwie 2024, 09:19 A te kropki z prawego boku to z modelu czy defekt?

To jest z orca slicer test, I to są znaczniki gdzie zmienia się prędkość, żeby nie trzeba było z linijka.

Re: Bambusy czy prusy

: 24 kwie 2024, 10:18
autor: mcxmcx
Zrobiłem z petg, sunlu oczywiście, test z orca.

Na początek max flow test, czyli jak to mniej więcej wygląda w wydruku, patrzcie na te błyszczące warstwy

Test vfa z orca, dołożyłem.baterie żeby była skala i żeby telefon miał co zogniskować.





Reasumując, nie wiem co wy robicie, że macie takie prążki.

Re: Bambusy czy prusy

: 24 kwie 2024, 10:40
autor: JGFTW
Ten Sunlu PETG już od 240 się tak błyszczy, fajny efekt.

Faktycznie wydruki ok, ghosting ledwo widoczny, całkowicie akceptowalne. ;)

Re: Bambusy czy prusy

: 24 kwie 2024, 10:58
autor: mcxmcx
Nie wiem czy się nabijasz czy nie ;) ale w porównaniu do tego co było w pokazane wcześniej fotce (w załączeniu) to moje są chyba pomijalne. Tak swoją drogą, jak masz te 40 czy 50 lat i nie oglądasz przez lupę to "nie widać problemów".

No i przypominam że moje fotki robiłem tak żeby uwypuklić na max problemy, gdzie bardziej widać jak się warstwy układają niż prążki.

Re: Bambusy czy prusy

: 24 kwie 2024, 13:18
autor: denior
mcxmcx pisze: 24 kwie 2024, 10:58 Nie wiem czy się nabijasz czy nie ;) ale w porównaniu do tego co było w pokazane wcześniej fotce (w załączeniu) to moje są chyba pomijalne. Tak swoją drogą, jak masz te 40 czy 50 lat i nie oglądasz przez lupę to "nie widać problemów".

No i przypominam że moje fotki robiłem tak żeby uwypuklić na max problemy, gdzie bardziej widać jak się warstwy układają niż prążki.
Czy możesz oświetlić twoje wydruki z boku, słabo widać cokolwiek na twoich zdjęciach

Re: Bambusy czy prusy

: 24 kwie 2024, 14:10
autor: mcxmcx
Z boku, lepiej już chyba nie dam rady.

I doniczka z tego samego PETG, zdjęcie w tym samym miejscu.

Re: Bambusy czy prusy

: 24 kwie 2024, 14:18
autor: denior
Teraz trochę lepiej widać fale ale co ciekawe wyglądają równo jakby cały model był drukowany z stałą prędkością
U mnie falki zmieniają się w zależności od prędkości

Re: Bambusy czy prusy

: 24 kwie 2024, 14:21
autor: denior
Tu jeszcze pod innym kątem, z seryjnym napinaczem paska
Na matowych materiałach nie widać tego wcale

Re: Bambusy czy prusy

: 24 kwie 2024, 14:25
autor: denior
A tu z napinaczem ręcznym i wyrównanym napięciem pasków
Jeszcze muszę poeksperymentować z siłą napięcia pasków

Re: Bambusy czy prusy

: 24 kwie 2024, 14:49
autor: mcxmcx
denior pisze: 24 kwie 2024, 14:18 Teraz trochę lepiej widać fale ale co ciekawe wyglądają równo jakby cały model był drukowany z stałą prędkością
U mnie falki zmieniają się w zależności od prędkości

To zależy od filamentu.

Na sunlu pla mam zmianę "co ząbek" i najlepszy jest trzeci lub czwarty id góry

Na PETG sunlu jeden... ale serio to jest właściwie niewidzialne, a przynajmniej nie są to takie fale jak na pudełku kolegi z wątku.

Jak mam petg innej firmy, blisko do matu, to widać też zmiany co ząbek i też trzeci czwarty najlepiej.

Re: Bambusy czy prusy

: 26 kwie 2024, 10:48
autor: RevanitaPL
artur_n pisze: 22 kwie 2024, 20:38
arek pisze: 22 kwie 2024, 20:24 Widzieli co bambu na stronie opublikowało?

Dla X1C

"Guaranteed software updates until:
May 31, 2025"

a dla P1S

"Guaranteed software updates until:
July 13, 2026"

Trochę słabo jeśli to się okaże prawdą.
Już zmienili :)

Re: Bambusy czy prusy

: 26 kwie 2024, 10:59
autor: Igor
image.png
Najlepszy security patch dla wszystkiego co nie jest komputerem przeznaczonym do dostępu do interenetu:
image.png
Drukarka, frezarka, robot spawający - nie powinny być podłączone do sieci innej niż zasilająca :>

Re: Bambusy czy prusy

: 26 kwie 2024, 11:28
autor: RevanitaPL
Igor pisze: 26 kwie 2024, 10:59 image.png
Najlepszy security patch dla wszystkiego co nie jest komputerem przeznaczonym do dostępu do interenetu:
image.png

Drukarka, frezarka, robot spawający - nie powinny być podłączone do sieci innej niż zasilająca :>
Ależ to wszystko idzie o wygodę, przeciętny Kowalski nie martwi się tym ile korporacje o nim wiedzą, ma TikToka, wszystkie socjal media, i jakoś żyje. Bambu jest kierowane głównie do przeciętnego Kowalskiego, który nigdy drukarki 3D nie miał. Sam nie ukrywam że nie bieganie co chwilę z kartą micro SD, ma swój urok :D

Re: Bambusy czy prusy

: 26 kwie 2024, 20:00
autor: Andrzej_W
Igor pisze: 26 kwie 2024, 10:59 image.png
Najlepszy security patch dla wszystkiego co nie jest komputerem przeznaczonym do dostępu do interenetu:
image.png

Drukarka, frezarka, robot spawający - nie powinny być podłączone do sieci innej niż zasilająca :>
Takie czasy że nawet maszyny CNC są powiązane z Internetem. Ta na której pracuję ma na tyle stare oprogramowanie że pomoc przez internet i wgląd do systemu nie jest możliwy.
Ale za to mam tak że wszystkie programy robocze i ustawienia materiałów są na serwerze wewnętrznym firmy i jak coś się wykrzaczy to maszyna stoi.

Re: Bambusy czy prusy

: 29 kwie 2024, 12:25
autor: carving85
Wiedza wszystkiego o wszystkim w przypadku bambusa ma jeszcze taki plus od strony producenta że jest to drukarka mocno oparta o oprogramowaniu a wiedza o zepsutych wydrukach, błędach w druku, nawet i ponownych wydrukach z innymi parametrami pozwala optymalizować i poprawiać zarówno oprogramowanie drukarki jak i slicera. Więc owszem 80% ciągłego dostępu do danych do profilowanie nas ale jest jeszcze trochę miejsca na rzeczy które poprawiają pracę.

Re: Bambusy czy prusy

: 29 kwie 2024, 17:01
autor: artur_n
carving85 pisze: 29 kwie 2024, 12:25 Wiedza wszystkiego o wszystkim w przypadku bambusa ma jeszcze taki plus od strony producenta że jest to drukarka mocno oparta o oprogramowaniu a wiedza o zepsutych wydrukach, błędach w druku, nawet i ponownych wydrukach z innymi parametrami pozwala optymalizować i poprawiać zarówno oprogramowanie drukarki jak i slicera. Więc owszem 80% ciągłego dostępu do danych do profilowanie nas ale jest jeszcze trochę miejsca na rzeczy które poprawiają pracę.
No nie wiem... Coś mi się wydaje, że oni mają w d***e nasze profile i zepsute wydruki.

Re: Bambusy czy prusy

: 30 kwie 2024, 07:26
autor: malyhenio1
Doczytałem się ,że do A1 można podpiąć tylko jeden AMS, to prawda ?

Re: Bambusy czy prusy

: 30 kwie 2024, 07:34
autor: artur_n
Do A1 rurki z AMS idą bezpośrednio do ekstrudera, nie podepniesz tam nic więcej.

Re: Bambusy czy prusy

: 30 kwie 2024, 08:36
autor: malyhenio1
Złożenie rozgałęźnika na 2 z nową rurką też nic nie da ?
Rurka tak jak w Bowdenie idzie do samej dyszy ?

Re: Bambusy czy prusy

: 30 kwie 2024, 08:37
autor: artur_n
A jak tym zasterujesz elektronicznie?

Nie wiem jak w A1 ale w P1S rurka kończy się u góry ekstrudera, tu pewnie jest tak samo.

Re: Bambusy czy prusy

: 30 kwie 2024, 08:49
autor: malyhenio1
To jak ludzie łączą AMS w P1S i drukują 16 kolorami ?

Re: Bambusy czy prusy

: 30 kwie 2024, 09:02
autor: cieplok
AMS w P/X dziala inaczej niz w A. Do ekstrudera idzie tylko jeden bowden. Rozdzielanie i sterowanie na wiecej AMSow dzieje sie w dodatkowym hubie w ktorym jest dodatkowa eletronika z czujnikami zeby bylo wiadomo kiedy filament wchodzi/opuszcza hub.
Masz tu ladnie rozrysowane https://eu.store.bambulab.com/en-pl/products/ams-hub

Re: Bambusy czy prusy

: 30 kwie 2024, 09:08
autor: malyhenio1
No tak, A1 nie mam takiego Huba.
Ten Hub jest stadartowo w P1S ?

Re: Bambusy czy prusy

: 30 kwie 2024, 09:11
autor: morf
Przede wszystkim to są dwa różne urządzenia
AMS (P1/X1)
i
AMS Lite (seria A...)

Re: Bambusy czy prusy

: 30 kwie 2024, 09:13
autor: artur_n
malyhenio1 pisze: 30 kwie 2024, 09:08 No tak, A1 nie mam takiego Huba.
Ten Hub jest stadartowo w P1S ?
Chociaż dodasz HUB to nie zasterujesz elektrycznie dodatkowym AMS!! Pisałem CI już.
Standardowo nie ma takiego huba w X1 czy P1.

Re: Bambusy czy prusy

: 30 kwie 2024, 09:30
autor: malyhenio1
Kwestia filamentów i rolek do P1S, co polecacie ?

Re: Bambusy czy prusy

: 30 kwie 2024, 09:54
autor: morf
Nie śmieć, wątków było co najmniej kilka o filamentach

Re: Bambusy czy prusy

: 30 kwie 2024, 12:06
autor: malyhenio1
morf pisze: 30 kwie 2024, 09:54 Nie śmieć, wątków było co najmniej kilka o filamentach
Pewno gdzieś, w którymś z 1000 wątków to było.

Re: Bambusy czy prusy

: 30 kwie 2024, 12:56
autor: szpiglasowy
Piszesz "filNament" i dziwisz się że nie znajduje?