Mendel90 - relacja z budowy ;-)

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 21
Posty: 1023
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Mende90 - relacja z budowy ;-)

Post autor: samezrp »

Jak wykasujesz calkiem Arduono to wyczyścisz, bootloader i na czystym Adruino IDE nie zaprogramujesz po USB. Musialbys miec USBaspa albo podobny programator.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 21
Posty: 1023
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Mende90 - relacja z budowy ;-)

Post autor: samezrp »

Jak wykasujesz calkiem Arduono to wyczyścisz, bootloader i na czystym Adruino IDE nie zaprogramujesz po USB. Musialbys miec USBaspa albo podobny programator.
maciusiek610
Postów w temacie: 84
Posty: 112
Rejestracja: 17 sty 2017, 16:47
x 10

Re: Mende90 - relacja z budowy ;-)

Post autor: maciusiek610 »

Witam. Mam taki programator jak na zdjeciu. Czy nim moge wgrać bootloader do arduino. Używałem go do wgrywania programów na promini.
Powoli kończą mi się pomysły co zrobić więc pozostało mi wyczyścić arduino.
Obrazek
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 21
Posty: 1023
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Mende90 - relacja z budowy ;-)

Post autor: samezrp »

To nie jest programator a konwerter USB na RS TTL 3.3V. Programator wygląda podobnie, ale zamiast pinów ma gniazdo męskie z pinami MOSI, SCK, MISO, RESET, VCC i GND.
Wygląda to mniej więcej tak:
http://www.protostack.com/accessories/u ... programmer
na pokładzie ma Atmegę 8, a Ty masz FS232.

--
edit: teraz zauważyłem, że poprzednia odpowiedź podwójnie wyszła, z komórki pisałem :/
Pls do admina o usunięcie jednej.
Misiek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 53
Rejestracja: 25 kwie 2016, 23:47

Re: Mende90 - relacja z budowy ;-)

Post autor: Misiek »

Jesteś połączony z Repietier -Host? Jak tak to naciśnij "Alt+E" i powinno Ci wyskoczyć okienko z wszystkimi danymi eprom, możesz je też odczytać z poziomu ekranu LCD. Jak używasz konfiguratora Repetiera ze stronki to zawsze zmieniaj Eprom w pierwszej zakładce, tak żeby numer nie był taki sam jak w wcześniej wgranym sofcie. Co do zmiany współrzędnych czy w tym samy czasie silniki działają czy tylko zmienia Ci się na ekranie dana?
maciusiek610
Postów w temacie: 84
Posty: 112
Rejestracja: 17 sty 2017, 16:47
x 10

Re: Mende90 - relacja z budowy ;-)

Post autor: maciusiek610 »

Nic nie wyskakuje ;-(. Z menu LCD w którym miejscu ??. Jeśli zmieniam współrzędne z poziomu LCD to silniki się poruszają i w repetier hoście współrzędne sie zmieniają.

Do wgrania mogę wykorzystać arduino Uno ??
Tak jak w linku poniżej.
http://arduino-er.blogspot.com/2016/06/ ... er-to.html
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 21
Posty: 1023
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Mende90 - relacja z budowy ;-)

Post autor: samezrp »

To o czym pisał @Misiek to w PC. Odpalasz ptogram Reperiet-host, łączysz się z drukarką, Alt+E i masz wszystkie ustawienia z EEPROM do zapisania lub edycji.

A to co załączyłeś w sumie powinno działać, ale nie sprawdzałem. BTW zapiszę sobie linka, bo ciekawy :)
Misiek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 53
Rejestracja: 25 kwie 2016, 23:47

Re: Mende90 - relacja z budowy ;-)

Post autor: Misiek »

W zasadzie troche nie rozumiem jaki Ci się zmieniają dane w repetierze a nie możesz wejsc do Epromu, obie operacje możliwe są dopiero podczas połączenia z drukarką. W eprom z lcd wchodzisz przez konfiguracje bodajże :)
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 2423
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Mende90 - relacja z budowy ;-)

Post autor: Artu »

Czasami, a nawet częto na błędy/braki w komunikacji pomaga wymiana kabla USB na "porządniejszy" :mrgreen: Mi żaden dodawany "gratis" do arduino nie działał poprawnie :evil:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
maciusiek610
Postów w temacie: 84
Posty: 112
Rejestracja: 17 sty 2017, 16:47
x 10

Re: Mende90 - relacja z budowy ;-)

Post autor: maciusiek610 »

Witam.
Doszedłem do wniosku że chyba procek na arduino nie przeżył w 100% jak uszkodziłem stabilizator (wpiołem odwrotnie krańcówkę). Wyczyściłem arduino , udało mi się wgrać bootloader ale nie można wgrać żadnego programu. Poprzednio także jak wgrywałem repetiera to program wyświetlał że wgrał się poprawnie ale pewnie nie do końca tak było i dlatego nie było żadnej zmiany. Tak samo komunikacja z repetier hostem. Coś tam działało ale tylko w jedną stronę. Tak że zamawiam nowe arduino mega a przy drukarce m kończę układać kabelki. Zostało mi tylko 5 dni do skończenia (później wyjazd na 4 tygodnie).
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”