Zapchana dysza 0.4

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
ostatni_wolny_login
Postów w temacie: 2
Posty: 78
Rejestracja: 01 lut 2023, 23:56
x 4

Zapchana dysza 0.4

Post autor: ostatni_wolny_login »

Witam,

Miałem problem z moim prusa mk3, bo filament urwał się w środku. Po waszych radach co się stało, rozebrałem, wyjąłem filament i złożyłem.
Niestety dysza jest tak zapchana PET-G że nie drukuje. Próbowałem rozgrzewać dyszę nad gazem i czymś przepchać ale bez powodzenia.
Po złożeniu próbowałem przepchać filamentem, ale bez sukcesu.

Są jakiś sposoby na przepchanie takiej dyszy czy na śmietnik?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1386
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 758

Re: Zapchana dysza 0.4

Post autor: JGFTW »

Jak nie idzie wyjąć poprzez cold pull, igłą czy wiertełkiem (oczywiście nie do końca, tylko trochę 2mm wiercę, żeby wyczyścić i to w ostateczności) to zwyczajnie wywalam i wkręcam nową, ale to trzeba mieć na zapas. ;)

Właściwie ostatnio to kupuję i przygotowuję albo kompletne głowicę albo kompletne bez radiatora, żeby łatwo było podmienić.
Teraz sobie kupiłem CHC v6 z TUN i powoli będę przechodził tylko na to, żeby kompletnie się tym nie babrać.
ostatni_wolny_login
Postów w temacie: 2
Posty: 78
Rejestracja: 01 lut 2023, 23:56
x 4

Re: Zapchana dysza 0.4

Post autor: ostatni_wolny_login »

JGFTW pisze: 21 paź 2023, 18:29 Jak nie idzie wyjąć poprzez cold pull, igłą czy wiertełkiem (oczywiście nie do końca, tylko trochę 2mm wiercę, żeby wyczyścić i to w ostateczności) to zwyczajnie wywalam i wkręcam nową, ale to trzeba mieć na zapas. ;)

Właściwie ostatnio to kupuję i przygotowuję albo kompletne głowicę albo kompletne bez radiatora, żeby łatwo było podmienić.
Teraz sobie kupiłem CHC v6 z TUN i powoli będę przechodził tylko na to, żeby kompletnie się tym nie babrać.
Zatkała się podczas drukowanie upgrade'u MK4 :)
Pierwsza zatkana dysza po 10 miesiacach - dysza 20-30 zl. W MK4 wymienia sie je bajecznie łatwo i chyba tez pójdę to drogą.
Na szczęście jedną zapasową miałem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”