Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 278
Posty: 7570
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: Berg »

Mam znowu dość modyfikacji tej drukarki. Testowałem inne silniki (K42HS48-1684-08AF) z DRV na 1/16 i 1/32 nawet działa (miałem jednego zwalonego stepstika), z przełożeniem na paskach 1:2 i bez.
Konkluzje mam taką, że najlepiej mi to wszystko działa przy tych starych silnikach z przełożeniem na paskach, gładkie ścianki, małe echo.
Teraz mam jeszcze stół na przełożeniu a X na DRV 1/32 ale wrócę do przełożenia w X i Y i mniejszych silników.
Ekstruder zrobiłem też z przełożeniem, daje radę na tych silnikach z retrakcją 30mm/s . wystarczy.
W takiej konfiguracji obniżyłem prąd, bo nie trzeba więcej, stepstiki mają Z - 30'C - X, Y 37, eks - 48'C

najwyższy czas na inną drukarkę.
ali87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 100
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2016, 18:11
x 3

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: ali87 »

Simplify
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 278
Posty: 7570
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: Berg »

ali87 pisze: Ale czy to aby luźne paski? Czy może coś nie tak z softem? Zmiana ekstruzji nic nie dawała, szerokości lini też nie. Pasek od osi X jest w sumie napięty jak baranie jaja, skręciłem go teraz jeszcze mocniej na napinaczu i zobaczymy. Pasek osi Y niby też napięty ale może jednak nie na tyle jak potrzeba. Jakieś sugestie?
Nie, to nie paski na pewno. Coś przekombinowałeś myślę z ustawieniami slicera. Weź cofnij się do jakiegoś czystego Normal w Curze. Zmień tylko dysze, grubość filamentu na 1.75, drukarkę Prusa i3.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 304
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: dragonn »

rafaljot pisze:Mam znowu dość modyfikacji tej drukarki. Testowałem inne silniki (K42HS48-1684-08AF) z DRV na 1/16 i 1/32 nawet działa (miałem jednego zwalonego stepstika), z przełożeniem na paskach 1:2 i bez.
Konkluzje mam taką, że najlepiej mi to wszystko działa przy tych starych silnikach z przełożeniem na paskach, gładkie ścianki, małe echo.
Teraz mam jeszcze stół na przełożeniu a X na DRV 1/32 ale wrócę do przełożenia w X i Y i mniejszych silników.
Ekstruder zrobiłem też z przełożeniem, daje radę na tych silnikach z retrakcją 30mm/s . wystarczy.
W takiej konfiguracji obniżyłem prąd, bo nie trzeba więcej, stepstiki mają Z - 30'C - X, Y 37, eks - 48'C

najwyższy czas na inną drukarkę.
A ja teraz testuję silnik 42BYGHM809 i moja konkluzja jest taka - DRV są do kitu, pracowały te silniki na nich strasznie, piszczały i różne inne problemy. Na zwykłych A jest miodzio tylko jeszcze coś walczę z ekstruderem.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 304
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: dragonn »

ali87 pisze:Simplify
ile masz extra retraction distance?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 304
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: dragonn »

ali87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 100
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2016, 18:11
x 3

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: ali87 »

dragonn pisze:
ali87 pisze:Simplify
ile masz extra retraction distance?
Nie widzę nigdzie takiej opcji chyba że chodzi o "extra restart distance" w menu retrakcji? Jeśli tak to mam ustawione na 0

retraction distance: 1.80mm
extra restart distance: 0mm
restart vertical lift 0mm
retraction distance 60mm/s

Z ciekawości wydrukowałem teraz to samo ale przez slicera i ścieżki są dużo grubsze i obrysy ładnie się łączą ale samo wypełnienie gdzieniegdzie nadal łaczy się w dwie linie i przerwę. Grubość ścieżki w simplify ustawiona na 0.4, nawet na auto 0,48 było podobnie.

Tak wygląda spód wydruku czyli pierwsza warstwa przez slicera
Obrazek
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 99
Posty: 3454
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 567

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: Kopytko »

Ali zmiana ścieżki nic ci nie da możesz dać 1mm i tez będą szczelinki jeżeli nie dostosujesz multiplier/ flow. zmiana ścieżki nie zmienia przepływu. ścieżkę można zmieniać dowoli, ale wypełnieniem struje opcja ekstruzji.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ali87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 100
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2016, 18:11
x 3

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: ali87 »

Hmm czyli szczelinki mogą powstawać przez zbyt małą ekstruzję? Ale czemu łączą się po dwie? Mam wrażenie jakby głowica w osi x delikatnie za bardzo wyjeżdżała i stąd przerwy. Nie mam już dziś pomysłów i trzeba iść spać bo rano do roboty ale za wszelkie podpowiedzi dziękuje.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 99
Posty: 3454
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 567

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: Kopytko »

Przez zbyt dużą ekstruzję. zbyt szybko chce ekstrudować i zaczyna się ślizgac, ciśnienie w dyszy spada i idzie kawałek i ponwnie poślizg i do momentu aż wygryzie zbyt dużo i nie ma jak popchać.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Zablokowany

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”