Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
GGonsior
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 27
Posty: 39
Rejestracja: 12 lis 2016, 18:47

Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: GGonsior »

Witam,
mam w planach zakup kitu do złożenia drukarki 3d, co możecie polecić do 1500zł i czy wogóle jest sens "pchać" sie w kit'y?
Preferował bym kity z popularnego portalu aukcyjnego. :lol:
Na marginesie sie spytam czy są jakieś większe problemy ze złożeniem i skalibrowaniem drukarki?
Może dodam od siebie pełnoletni nie jestem, ale tematyka arduino i elekroniki nie jest mi obca :)

Z góry dzięki za pomoc! :git:

Pozdrawiam,
Mateusz
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 10
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: marek91 »

Hej, a czy to musi być koniecznie KIT?
Kilku z nas ma tu złożone drukarki kupione jako nowe za 1500-1600zł :) Wymagają trochę ogarnięcia ale generalnie jest git :)
Jeśli chodzi o najtańsze kity to zazwyczaj są jakieś problemy i raczej ciężko tego uniknąć ;)
GGonsior
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 27
Posty: 39
Rejestracja: 12 lis 2016, 18:47

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: GGonsior »

Nie musi być koniecznie kit, ale głównie nad tym myślałem :)
A gdybym kupił od kogoś z forum to jest "dużo zabawy" z nią czy raczej, przyjezdza i gotowa do druku?
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 10
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: marek91 »

Zerknij do tego tematu:
http://www.reprapy.pl/viewtopic.php?f=39&t=196

Ja kupiłem nowego chińskiego replicatora z UK za jakieś 1550zł...

Oczywiście możesz napisać w dziale giełda że kupisz sprzęt i opisać jakie masz wymagania i budżet.
Takie działanie często uaktywnia osoby które mają drukarki gdzieś w kartonie i nie są one wystawione nawet na allegro ;)
A czy jest dużo zabawy to już zależy od konkretnej drukarki :)
GGonsior
GGonsior
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 27
Posty: 39
Rejestracja: 12 lis 2016, 18:47

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: GGonsior »

A na co patrzeć podczas zakupu drukarki żeby "spełniała podstawowe założenia" (dobrze drukowała), bo w temacie "totalnie zielony" ? :/
GGonsior
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 27
Posty: 39
Rejestracja: 12 lis 2016, 18:47

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: GGonsior »

Bo z kitów to ten mnie kusi od początku aukcji: http://allegro.pl/drukarka-3d-lume-lgt- ... 49230.html
I nie wiem czy kupić go jak będą środki czy kupić coś gotowego(złożonego) od kogoś z forum ... -sorry za post pod postem :(
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 10
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: marek91 »

Tej drukarki o którą pytasz jeszcze nikt nie ma na forum (a przynajmniej się nie przyznaje) też jest o niej temat, poszukaj.
Awatar użytkownika
animos
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 237
Rejestracja: 19 kwie 2016, 13:24
x 5

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: animos »

marek91 pisze:Tej drukarki o którą pytasz jeszcze nikt nie ma na forum (a przynajmniej się nie przyznaje) też jest o niej temat, poszukaj.
Tam, też nie ma za wiele - czekamy, aż ktoś kto to kupi opiszę ze zdjęciami proces montażu.
Może skusi go tamta oferta, jeśli nie było to tylko zrobione dla reklamy.

Można już jednak parę rzeczy o niej powiedzieć:
a) (-) konstrukcja ogólnie mówiąc, typ nie jest już "Nowością"
b) (+) wyjście z założenia, że stal jest mocniejsza od drewna jest niewątpliwie prawdą. Można by się spierać czy 1,5 mm wystarczy - moim zdaniem po zmontowaniu jest to już wystarczająco sztywne [pokaz odkształceń pod obciążeniem 350 kg]
c) (+) projektant popisał się tym, że całość składa się w niewielkie pudełko. Co prawda, #kaloria zarzucał takiemu rozwiązaniu brak sztywności, ale myślę, że to trochę z niewiedzy, nie doinformowania, braku testów tej drukarki - może za mało o niej wiemy
d) (+) cena w stosunku do innych tego typu (prusa i3) drukarek 1099 jest bardzo atrakcyjna - zresztą nie dziwię się, że na allegro cieszy się ona sporym popytem.
e) (+) Blacha 1,5 mm jest cięta laserem (nie plazmą - większa dokładność, np. znak USB) - koszt ok. 3,50 zł/metr taka usługa, potem gięta - pewnie na wzornikach i malowana proszkowo (tylko 2 kolory - duże serie) : to wszystko pewnie w dużych profesjonalnych zakładach a nie chałupniczo
lume.jpg
lume.jpg (24.52 KiB) Przejrzano 7186 razy
f) (+) Elementy dodatkowe zrobione są z balach, np. elementy ekstrudera. Widać, że można wykorzystując daną technologię ( blach ) zrobić w niej to co jest niezbędne. Podobnie zresztą jest w Monkeyfab prime [ cena dużo wyższa], gdzie takie dodatkowe elementy są frezowane z poliwęglanu, przy okazji wykonywania innych elementów z tego materiału. Tu mocowanie sprężyny docisku filamentu jest wycinane z pozostałych fragmentów po wycięciu samej konstrukcji ramy - oszczędność materiału (mniej odpadów blachy) a przy okazji bardzo nietypowy extruder - mocniejszy, bo stalowy. Tu duuuży plus dla projektanta.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2423
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: Artu »

g) (+) jest kolejna relacja ze składania tego modelu drukarki: LUME czyli polska wariacja na temat Prusa i3 :git:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: virgin71 »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”