P3Steel V4

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
Vinci3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 31
Rejestracja: 24 kwie 2016, 12:27
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: P3SteelV4
x 2
Kontakt:

P3Steel V4

Post autor: Vinci3D »

Hej,

W związku z zamieszaniem na forum mojreprap.pl, administracją i moderatorem widmo, za zaproszeniem kolegi Kopytko postanowiłem wrzucić tutaj temat ze zdjęciami dot. budowy P3Steel V4. Stary temat : http://www.mojreprap.pl/viewtopic.php?f=66&t=6876
Grudzień 2015/Styczeń 2016 :
Obrazek
Potem długa przerwa, ponieważ kolega miał mi wydrukować części i czekałem na niego dość długo, aż w końcu po 4 miesiącach straciłem cierpliwość (zwykle mam mniejszą, ale miałem też trochę spraw na głowie).
Dzięki uprzejmości i naprawdę nieocenionej pomocy użytkownika Kopytko udało się w końcu ruszyć z dalszą pracą.
14 Kwietnia 2016 :
Obrazek
Obrazek

Obecnie już wszystko działa - silniki chodzą, grzałki grzeją itd. Zostało zamontowanie stołu (śruby M3, Gwint M2.5 - trzeba trochę poszerzyć gwint - jutro postaram się kupić gwintownik), zamontowanie wentylatora na ramps, szyby na klipsach (muszę kupić klipsy), Endstopy na oś Y i mogę się brać za kalibracje.
Obrazek

HeatBed 200x300mm + szyba kominkowa :
Obrazek
Tutaj HeatBed 200x300 mm + korek + termistor + taśma kaptonowa :
Obrazek

Jak już się uda zrobić moją pierwszą drukarkę to planuję uruchomić stronę, gdzie będę wklejał różne know-how i moje projekty, bo tego typu strony również bardzo mi pomogły przy budowie.
FlameRunner
Dziękuję i Pozdrawiam
Vinci3D
Moja Strona
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: P3Steel V4

Post autor: Kopytko »

Puki jeszcze masz wszystko wybebeszone zmień ten kabel od tego heat bed, ten shit grzeje się bardziej jak sam stół, przy nagrzewaniu do 40 stopni zaczyna się topić, spadek napięcia na nim to 3V! Kabel gruby ale żyła wewnątrz cienka jak sik pająka...
Fakt bedzie bardzo ciężko z powodu ,że luty oddają masę ciepła do blachy i mi się na zamontowanym stole nie udało tego rozlutować, ale narazie go nie używam wiec olałem.
Co do podziękowań, to po prostu się odwdzięczyłem za załatwienie ramy w niskich kosztach :)
Vinci3D
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
feriar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 166
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: Mendel90
x 7
Kontakt:

Re: P3Steel V4

Post autor: feriar »

Wow, wygląda mocarnie. Stół kupiłeś u majfrenda za blisko 30$ ?
Budowa i kalibracja drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam !
http://feriar-lab.pl/
Awatar użytkownika
Vinci3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 31
Rejestracja: 24 kwie 2016, 12:27
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: P3SteelV4
x 2
Kontakt:

Re: P3Steel V4

Post autor: Vinci3D »

Kopytko pisze:Puki jeszcze masz wszystko wybebeszone zmień ten kabel od tego heat bed, ten shit grzeje się bardziej jak sam stół, przy nagrzewaniu do 40 stopni zaczyna się topić, spadek napięcia na nim to 3V! Kabel gruby ale żyła wewnątrz cienka jak sik pająka...
Fakt bedzie bardzo ciężko z powodu ,że luty oddają masę ciepła do blachy i mi się na zamontowanym stole nie udało tego rozlutować, ale narazie go nie używam wiec olałem.
Co do podziękowań, to po prostu się odwdzięczyłem za załatwienie ramy w niskich kosztach :)
Jaki kabel polecasz, coś specjalnego ? Czy szukać czegoś na strychu ? :D
Co do ramy to i tak dla Siebie porównywałem kilkadziesiąt firm i zamawiałem, więc to nic takiego, tylko mam ich logo na ramie heh ;) Jak będę w pobliżu to dam znać - przywiozę jakieś Whisky za części, pomoc, dobre rady, bez czego bym pewnie jeszcze kombinował z tymi częściami i spalił elektronikę podłączając 3 kable od endstopów zamiast 2 :D
feriar pisze:Wow, wygląda mocarnie. Stół kupiłeś u majfrenda za blisko 30$ ?
Nawet za 40$ : http://www.aliexpress.com/item/Bigger-2 ... 19316.html
Kupowałem jakoś w Listopadzie 2015r. i w sumie nie było wielkiego wyboru jeżeli chodzi o 300x200. Tzn. Alu 200x300 było ciężko znaleźć, więc została mi opcja to albo silikonowa. Ale pokusiłem się na ten i zobaczymy jak to będzie ;) W każdym razie grzeje się i to dość szybko, bo wczoraj wypróbowałem przy sprawdzeniu silników, elektroniki i grzałek.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2016, 22:29 przez Vinci3D, łącznie zmieniany 1 raz.
Dziękuję i Pozdrawiam
Vinci3D
Moja Strona
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: P3Steel V4

Post autor: Kopytko »

JA mam kable od zasilaczy Della które są super , ale nic innego nie polecę bo nie testowałem :( Mogłem ci wysłać od razu ale zapomniałem...
@Feriar: rama super ale jednak troszkę za długa, niestety przód można łatwo na boki przestawiać ze względu na brak wzmocnień poprzecznych.
Ale waży swoje wiec drgania są wyeliminowane.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Vinci3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 31
Rejestracja: 24 kwie 2016, 12:27
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: P3SteelV4
x 2
Kontakt:

Re: P3Steel V4

Post autor: Vinci3D »

Kopytko pisze:@Feriar: rama super ale jednak troszkę za długa, niestety przód można łatwo na boki przestawiać ze względu na brak wzmocnień poprzecznych.
Ale waży swoje wiec drgania są wyeliminowane.
Jeżeli chodzi o ramę to zleciliśmy razem z Kopytko wg. projektu Version 4.0 (By Alvaro Rey and Daniel Torres) w Polskiej firmie AgriTech wycięcie laserem ze stali nierdzewnej ;)
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2016, 22:35 przez Vinci3D, łącznie zmieniany 1 raz.
Dziękuję i Pozdrawiam
Vinci3D
Moja Strona
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: P3Steel V4

Post autor: Kopytko »

o końcówkę przodu ramy z przodu , podejdź do drukarki i poruszaj lekko przodem , będzie się przesuwał, a tył pozostanie nieruchomy.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Vinci3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 31
Rejestracja: 24 kwie 2016, 12:27
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: P3SteelV4
x 2
Kontakt:

Re: P3Steel V4

Post autor: Vinci3D »

Kopytko pisze:o końcówkę przodu ramy z przodu , podejdź do drukarki i poruszaj lekko przodem , będzie się przesuwał, a tył pozostanie nieruchomy.
U mnie obecnie pół stoi na podstawce pół nie, więc wszystko się rusza razem z nią haha :D . Jak już będę drukować to postaram się jakoś zminimalizować poruszanie się drukarki, drżenia itd. I na pewno będzie stała na równym i jednego rodzaju podłożu. Ale widzę w czym może być problem, bo rzeczywiście jest dość długa.

P.S. Przestawiłem drukarkę i rzeczywiście przy poruszaniu przodem na boki przód cały chodzi, a od silników osi z do końca nawet nie drgnie. Choć w sumie przy wydruku to nie powinno przeszkadzać, ale zobaczymy jak to będzie ;) Wszelkie patenty i usprawnienia będę dodawał tutaj, póki vinci3d.pl nie istnieje ;)
Dziękuję i Pozdrawiam
Vinci3D
Moja Strona
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: P3Steel V4

Post autor: Kopytko »

Ja wydrukowałem stopki z TPU i ładnie się trzyma to podłoża:) żeby drukarkę przesunąć trzeba ja podnieść.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Vinci3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 31
Rejestracja: 24 kwie 2016, 12:27
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: P3SteelV4
x 2
Kontakt:

Re: P3Steel V4

Post autor: Vinci3D »

Kopytko pisze:Ja wydrukowałem stopki z TPU i ładnie się trzyma to podłoża:) żeby drukarkę przesunąć trzeba ja podnieść.
OK tak więc jeden problem mniej ;) W sumie część problemów wychodzi w praniu, jak na przykład ten otwór m2.5 przy śrubach m3 haha :D Ale dzięki Twoim radom na większość problemów się przygotowuje tj. z tym kablem lub endstopami (tutaj uratowałeś elektronikę, bo miałem zły schemat) ;)
A ten kabel della jakiej grubości masz i rozumiem, że wielożyłowy ?
Dziękuję i Pozdrawiam
Vinci3D
Moja Strona
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”